Niektóre urzędy pracują w tę sobotę. W Wigilię mają za to wolne

Box2 Chełmża Czernikowo Gmina Chełmża Łubianka Lubicz Łysomice Obrowo Wiadomości Wielka Nieszawka Zławieś Wielka
Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie nieczynne w Wigilię, fot. powiattorunski.pl

Duża część urzędów i samorządowych instytucji będzie pracować w najbliższą sobotę. Za to będą mieć dzień wolny w Wigilię Bożego Narodzenia, która w tym roku przypada w poniedziałek.

Tak będzie w toruńskim urzędzie miasta. W najbliższą sobotę (15 grudnia) magistrat będzie o przyjmować interesantów w standardowych godzinach pracy. Za to w Wigilię urząd będzie nieczynny.

REKLAMA

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, którzy w okresie przedświątecznym chcieliby zgłosić się w sprawach urzędowych w inny dzień niż powszednie, Urząd Miasta Torunia będzie czynny w sobotę 15 grudnia 2018 roku – informuje Maria Wesoła z wydziału komunikacji społecznej i informacji magistratu.

Tak jak w dni powszednie będą działać zarówno punkty informacyjne urzędu miasta, jak i pozostałe wydziały. W wigilijny poniedziałek czynny będzie tylko referat zgonów Urzędu Stanu Cywilnego – będzie działać w godz. 8-12.

Jak to będzie wyglądać w powiecie toruńskim? Tak będą działać urzędy i instytucje przed świętami:

  • Starostwo Powiatowe w Toruniu – zgodnie z zarządzeniem starosty toruńskiego z 8 listopada – w Wigilię będzie nieczynne;
  • Urząd Miasta Chełmży – w sobotę 15 grudnia będzie czynny w godz. 7-15, w Wigilię nieczynny;
  • Urząd Gminy Chełmża – będzie nieczynny w Wigilię;
  • Urząd Gminy Lubicz – w Wigilię będzie czynny do godz. 12, otwarty do godz. 12 będzie także punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych w Lubiczu Dolnym;
  • Urząd Gminy Wielka Nieszawka – w sobotę 15 grudnia będzie czynny w godz. 7-15, w Wigilię nieczynny;

Oto urzędy i instytucje z Torunia, które będą czynne w najbliższą sobotę (15 grudnia) i nie będą przyjmować interesantów w wigilijny poniedziałek

  • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia – w sobotę będzie czynny w godz. 7.30-15.30;
  • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu oraz biura obsługi mieszkańców I-III – w sobotę będą czynny w godz. 7-15;
  • Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna – w sobotę będzie czynna w godz. 7-15;
  • Toruńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego – w sobotę będzie czynne w godz. 7-15;
  • Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu – w sobotę będzie czynny w godz. 7.30-15.30 (działy: pomocy środowiskowej, pomocy rodzinie i dziecku, rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych, organizacyjno-administracyjny oraz zespół radców prawnych), natomiast dział interwencji kryzysowej, poradnictwa, edukacji i profilaktyki uzależnień będzie czynny całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *