Niedługo ruszy przebudowa jednej z powiatowych dróg. Podpisano umowę

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

We wtorek 27 kwietnia podpisano umowę na realizację zadania związanego z przebudową drogi powiatowej na trasie Łubianka – Zamek Bierzgłowski – Czarne Błoto.

Umowę podpisano w obecności Starosty Toruńskiego Marka Olszewskiego, dyrektora PZD w Toruniu Adam Orłowski oraz przedstawiciela wykonawcy robót.

REKLAMA

Ta inwestycja ma poprawić techniczny stan infrastruktury drogowej, a także zwiększyć bezpieczeństwo pieszych. Prace będą prowadzone w ciągu ul. Jagiellońskiej na długości 1,5 km.

Wykonawca, a więc firma REDON Nakło Sp. z o.o. ma 7 miesięcy na wykonanie prac. Czas ten liczony jest od dnia podpisania umowy, a więc od wtorku 27 kwietnia 2021 roku.

– W ramach zadania wykonawca przebuduje i poszerzy istniejącą jezdnię do szerokości 5,5 m, wykona obustronne pobocza z kruszywa o szerokości 0,75m. Ponadto, zaplanowano przebudowę istniejących zjazdów do posesji, budowę zatoki autobusowej i kanału technologicznego. Wykonawca przeprowadzi remont istniejących przepustów i odtworzy przydrożne rowy – czytamy na facebookowej stronie powiatu.

Całkowity koszt robót ma wynieść 1 722 912,98 zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *