Niech lato tego roku będzie długie i słoneczne! [FELIETON]

Felietony i opinie Wiadomości
terminski-przedsiebiorca-senator-zuzel
Przemysław Termiński, Przedsiębiorca

Ostatnie tygodnie nie napawają optymizmem. Zima rozpoczęła się dość wcześnie. I fajnie! Dzieciaki miały trochę radości ze śniegu, który nie jest przecież tak oczywistą sprawą. Potem jednak przeszliśmy z ujemnych temperatur w plusowe. Ze śniegu w chlapę i od tego czasu mamy taką sinusoidę. To nie jest dobrze odbierane przez nasze organizmy. Jak mówi klasyk: „Jak jest zima, to musi być zimno, pani kierowniczko”. A my tu mamy takie pitu pitu.

To samo tyczy się otaczającej nas rzeczywistości. Tyle zostało już powiedziane o Polskim Ładzie, że nie będę do niego za bardzo wracać. Nikt jednak mi nie wmówi, że sztandarowy program rządzących został profesjonalnie przygotowany oraz wprowadzony w życie. Gdyby tak było, nie byłoby tylu kontrowersji. Podobnie mamy z pandemią. Niby chcą coś robić, ale jednak nie chcą. Ja rozumiem, wybory już w przyszłym roku i każdy ruch trzeba przemyśleć kilkukrotnie, ale ja tu widzę bardziej spychologię niż jakikolwiek plan. A jeśli do tego dodać ciągły argument, że wszystko to przez poprzednią władzę… No i to narastające napięcie za naszą wschodnią granicą. Człowiek faktycznie się czuje, jakby ciśnienie ciągle opadało, a my razem z nim.

REKLAMA

Ale jest szansa! Specjaliści od pogody twierdzą, że już w lutym czeka nas… wiosna! Tak jest! Skoro idą lepsze dni, to gdzie tu szukać radości? Poszukam tam, gdzie mi najbliżej, czyli w sporcie. Sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami, a my go rozpoczniemy właśnie w lutym, obozem. Dużo się dzieje w sezonie ogórkowym. Jeszcze chwila i przyjdzie PGE Ekstraliga 2022. Sezon, który pokaże, czy droga, którą idziemy od końca 2019 r., jest drogą słuszną. Jestem blisko zespołu i wiem, że nasze nowe nabytki w osobach Emila Sayfutdinova i Patryka Dudka bardzo angażują się w sprawy klubowe. To bardzo budujące, bo pozwala wierzyć, że ta drużyna to będzie prawdziwa „paczka” chcących sobie pomagać zawodników. I niech ta drużyna sprawi nam dużo radości i zajdzie jak najdalej w rozgrywkach ligowych. Przekładając to na pogodę – niech lato tego roku będzie bardzo długie i słoneczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.