Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Prędko okazało się dlaczego

112 Box2 Obrowo Wiadomości
fot. Komenda Miejska Policji w Toruniu, zdjęcie ilustracyjne

Kierowca renault clio nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Po kilku kilometrach udało się go zatrzymać. Powód ucieczki? W aucie przewoził 2,5 tys. paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

W czwartek ok. godz. 13 patrol policjantów z dobrzejewickiego komisariatu pełnił służbę w Obrowie. Funkcjonariusze zdecydowali się zatrzymać do kontroli renault clio. Kierowca nie zareagował na sygnały dźwiękowe i świetlne, tylko pojechał dalej.

REKLAMA

– Wtedy funkcjonariusze podjęli za nim pościg radiowozem – relacjonuje Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy toruńskiej policji. – Okazało się, że w swoim clio przewoził 2,5 tys. paczek papierosów. Wszystko oczywiście bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy.

Według policyjnych szacunków, gdyby ten towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na uszczuplenie podatku akcyzowego w wysokości ponad 50 tys. zł.

53 -latek z ust śledczych w Komisariacie Policji w Dobrzejewicach usłyszał już zarzut i odpowie za łamanie przepisów Kodeksu Karnego Skarbowego. Oprócz przepadku zabezpieczonego mienia grozi mu również bardzo wysoka grzywna oraz do trzech lat więzienia.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *