Nie spadła ani kropla deszczu – jak wyglądały dożynki w Złejwsi Wielkiej?

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
fot. fanpage Gminy Zławieś Wielka

Tegoroczne dożynki w gminie Zławieś Wielka zorganizowano na placu przy amfiteatrze w Złejwsi Małej w sobotę 28 sierpnia. Gwiazdą wydarzenia był zespół disco polo Power Play.

Po raz pierwszy od dłuższego czasu na placu dożynkowym zorganizowana została msza św., którą poprowadził ks. Wojciech Murawski, proboszcz kościoła w Złejwsi Wielkiej.

REKLAMA

Mimo prognozy pogody zapowiadającej deszcze, a zachmurzone niebo straszyło całe popołudnie, nie spadła ani jedna kropla deszczu – opisuje Paulina Zakierska z Urzędu Gminy Zławieś Wielka.

Po mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęły się obchody święta rolników. Na scenie gości powitał wójt Jan Surdyka wraz z przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Pawlikowskim, a na ręce włodarza starości dożynek Mariola i Jan Łoboda z Łążyna przekazali chleb. W trakcie części oficjalnej wyróżniono rolników lub mieszkańców sołectw działających na rzecz swojej małej ojczyzny. Osoby do wyróżnień zgłaszali sołtysi. W tym roku wręczono 13 listów gratulacyjnych wraz z prezentem w postaci kart podarunkowych. Na scenie pojawiły się także wieńce dożynkowe z sołectw.

Już przed godz. 19.00, po raczej krótkiej części oficjalnej, rozpoczęła się właściwa zabawa.

Najpierw na scenie pojawił się zespół Aristos z Inowrocławia. Była to już kolejna impreza w naszej gminie, którą uświetnił on swoją obecnością – opisuje Paulina Zakierska. – Zespół gra covery znanych przebojów z różnych dekad.

Gwiazdą wieczoru był zespół Power Play, specjalizujący się w muzyce disco polo i dance. Wokalista zespołu Sylwester Gazda porwał tłumy do zabawy. Na gitarze grał Marcin „Ketchup” Szkałuba, a na perkusji Karol „Czaruś” Kramarczuk.

Zespół wszedł w doskonałą interakcję z publicznością, żartując i zapraszając do wspólnego śpiewania. Muzycy okazali się bardzo otwarci, uśmiechnięci, widać było, że sami też się świetnie bawią – mówi przedstawicielka Urzędu Gminy. – Dla fanów mieli koszulki i płyty, a po koncercie cierpliwie rozdawali autografy i podpisywali płyty.

Na placu dożynkowym ustawiono dmuchane zjeżdżalnie, odbywały się zajęcia dla dzieci. Nie mogło zabraknąć stoisk z watą cukrową, lodami czy zabawek. Większa impreza plenerowa była też okazją, by zorganizować mobilny punkt szczepień przeciwko Covid-19. Zaszczepiło się 35 osób, które otrzymały ciśnieniomierze. Ponadto zorganizowano punkt informacyjny programu „Czyste Powietrze”, gdzie mieszkańcy mogli uzyskać informację o możliwości dofinansowania wymiany źródła ciepła, stolarki drzwiowej i okiennej oraz termomodernizacji. W jednym z namiotów przygotowany został punkt spisowy, w którym rachmistrz pomagał wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym.
Nikt nie chodził tego dnia głodny – przygotowano wyśmienitą grochówkę, kiełbaski z grilla oraz bezpłatnie kawę i drożdżówkę w kawiarence gminnej.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *