Nie radzisz sobie z długami? Zapisz się na darmowe konsultacje ze specjalistami

Box2 Materiały partnera Wiadomości
fot. ilustracyjne / Pixabay

Wielu ludzi na co dzień próbuje poradzić sobie ze spłatą zadłużenia. W wielu przypadkach jest to nierówna walka, którą naprawdę ciężko jest wygrać. Pandemia koronawirusa dodatkowo przyczyniła się do wzrostu zadłużenia wśród przedsiębiorców, którzy redukują miejsca pracy w swoich przedsiębiorstwach.

Nierzadko wzięcie jednej pożyczki to dopiero początek problemów, które później przybierają na sile jak kula śnieżna. Później zaciągane są kolejne pożyczki na poczet spłaty odsetek pierwszego zadłużenia. W rozwiązywaniu problemów nadmiernego zadłużenia pomoże Fundacja Dobra, która organizuje darmowe konsultacje w sprawie upadłości konsumenckiej.

REKLAMA

Wielu ludzi na co dzień próbuje poradzić sobie ze spłatą zadłużenia. W wielu przypadkach jest to nierówna walka, którą naprawdę ciężko jest wygrać. Pandemia koronawirusa dodatkowo przyczyniła się do wzrostu zadłużenia wśród przedsiębiorców, którzy redukują miejsca pracy w swoich przedsiębiorstwach.

– Po udzieleniu pomocy kilku osobom, które w ostatnim czasie się do nas zgłosiły i skierowaniu ich do odpowiednich, współpracujących z naszą Fundacją specjalistów stwierdziliśmy, że ten problem się nasila – mówi Daria Wojsznarowicz, asystentka Prezesa Fundacji Dobra.

Pomoc udzielana jest wszystkim zainteresowanym, nie tylko przedsiębiorcom. Z prośbą o pomoc do Fundacji zgłaszały się rodziny, które miały problemy finansowe nie tylko z powodu utraty pracy, ale także z powodu wprowadzonych w niej, w wyniku wybuchu epidemii, ograniczeń.

W związku z coraz częstszymi prośbami o pomoc, a także z ogólnopolskim problemem przedsiębiorców związanych z koniecznością zamykania działalności, Fundacja Dobra postanowiła zorganizować te konsultacje.

Osoby zainteresowane w trakcie tych konsultacji będą mogły bezpłatnie porozmawiać ze specjalistami z zakresu prawa upadłościowego i zaczerpnąć ich rady. Osoby, które są w bardzo ciężkiej sytuacji i nie mogą dłużej czekać, mogą dzwonić do Fundacji już teraz.

– Prosimy, aby osoby, które mają problem z zadłużeniem, zgłosiły się do nas. Te problemy często prowadzą do depresji, a wiele osób myśli, że nic w ich sprawie zrobić się nie da. Zachęcamy, aby spróbować porozmawiać ze specjalistą. Chociażby dlatego, że od 24 marca 2020 roku zmieniło się Prawo upadłościowe, które pozwala na korzystanie z upadłości konsumenckiej szerszej grupie osób – mówi Daria Wojsznarowicz.

Fundacja Dobra informuje, że na spotkaniach w stu procentach zostaną zachowane zasady poufności. Specjaliści udzielający konsultacji koncentrują się na ocenie sytuacji dłużnika, a nie jego postępowania. Zainteresowani będą mogli spokojnie przedstawić swój problem i poszukiwać jego rozwiązania.

Zapisy na konsultacje zaczynają się w poniedziałek 15 marca i potrwają do poniedziałku 29 marca. Wcześniej umówione indywidualne spotkania ze specjalistami będą się odbywały w godzinach 9:00-17:00. W związku z doświadczeniem w takich spotkaniach na każdą indywidualną konsultację przewidziano od 30 do 45 minut. Po każdym spotkaniu pomieszczenie będzie dezynfekowane.

Spotkania będą się odbywały w siedzibie fundacji, przy ul. Kameliowej 15B w Toruniu. Osoby zainteresowane indywidualnymi konsultacjami proszone są o kontakt telefoniczny: 510 143 755 lub mailowy: biuro@fundacjadobra.pl.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *