Nie przychodź do urzędu. Zadzwoń, napisz e-mail albo wykorzystaj ePUAP

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozporządzenie ministerialne z 13 marca umożliwia zmianę funkcjonowania urzędów i innych jednostek samorządowych. Urząd Gminy Łysomice jest jednym z wielu, które zdecydowały się ograniczyć bezpośrednie wizyty klientów.

Wójt gminy Łysomice apeluje o ograniczenie osobistych wizyt w budynku Urzędu Gminy, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Zakładzie Usług Komunalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zmiany w funkcjonowaniu jednostek zostały podjęte z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców gminy i pracowników. 

REKLAMA

Staramy się cały czas pracować. Oczywiście prosimy wszystkich interesantów, aby swoje sprawy załatwiali internetowo. Tak jest bezpieczniej. Większość lokalnej społeczności wzięła sobie do serca nasze zalecenia i rzeczywiście wiele spraw kierowanych jest do urzędu drogą elektroniczną. To bardzo usprawnia naszą pracę – mówi Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Mieszkańcy zachęcani są do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Na stronie internetowej gminy w zakładce „Załatw sprawę” można znaleźć wszystkie niezbędne wnioski. W biurze podawczym przyjmowane są jedynie dokumenty, które wymagają potwierdzenia, natomiast inne należy pozostawić w specjalnej skrzynce ustawionej przed budynkiem urzędu lub wysłać tradycyjną pocztą.

fot. Łukasz Piecyk

W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu z pracownikami biur podawczych i sekretariatu, należy zachować bezpieczną odległość 1-1,5 m. W biurze podawczym może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe powinny pozostać na zewnątrz. Na przebywanie w budynku osoby, niebędącej pracownikiem, musi wyrazić zgodę kierownik jednostki. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane. Dodatkowo dostęp do budynku został ograniczony poprzez udostępnienie tylko jednej drogi wejściowo-wyjściowej. Osoby przychodzące do urzędu są ewidencjonowane, czyli rejestruje się ich dane. Niedogodności potrwają do odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *