Nie przychodź do urzędu. Zadzwoń, napisz e-mail albo wykorzystaj ePUAP

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Łukasz Piecyk

Rozporządzenie ministerialne z 13 marca umożliwia zmianę funkcjonowania urzędów i innych jednostek samorządowych. Urząd Gminy Łysomice jest jednym z wielu, które zdecydowały się ograniczyć bezpośrednie wizyty klientów.

Wójt gminy Łysomice apeluje o ograniczenie osobistych wizyt w budynku Urzędu Gminy, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, Zakładzie Usług Komunalnych i Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Zmiany w funkcjonowaniu jednostek zostały podjęte z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców gminy i pracowników. 

REKLAMA

Staramy się cały czas pracować. Oczywiście prosimy wszystkich interesantów, aby swoje sprawy załatwiali internetowo. Tak jest bezpieczniej. Większość lokalnej społeczności wzięła sobie do serca nasze zalecenia i rzeczywiście wiele spraw kierowanych jest do urzędu drogą elektroniczną. To bardzo usprawnia naszą pracę – mówi Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice.

Mieszkańcy zachęcani są do kontaktu telefonicznego, mailowego oraz za pośrednictwem platformy ePUAP. Na stronie internetowej gminy w zakładce „Załatw sprawę” można znaleźć wszystkie niezbędne wnioski. W biurze podawczym przyjmowane są jedynie dokumenty, które wymagają potwierdzenia, natomiast inne należy pozostawić w specjalnej skrzynce ustawionej przed budynkiem urzędu lub wysłać tradycyjną pocztą.

fot. Łukasz Piecyk

W przypadku konieczności bezpośredniego kontaktu z pracownikami biur podawczych i sekretariatu, należy zachować bezpieczną odległość 1-1,5 m. W biurze podawczym może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe powinny pozostać na zewnątrz. Na przebywanie w budynku osoby, niebędącej pracownikiem, musi wyrazić zgodę kierownik jednostki. Wszystkie zaplanowane spotkania zostały odwołane. Dodatkowo dostęp do budynku został ograniczony poprzez udostępnienie tylko jednej drogi wejściowo-wyjściowej. Osoby przychodzące do urzędu są ewidencjonowane, czyli rejestruje się ich dane. Niedogodności potrwają do odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *