Nie ma znaczenia, jak późno ujawni się szkoda na osobie po wypadku. Każda wymaga pokrycia!

Box2 Materiały partnera

Wypadki, zwłaszcza drogowe, niosą ze sobą wiele różnych szkód. Wszystkie szkody rzeczowe z reguły da się określić od razu, jakkolwiek mogą temu towarzyszyć pewne trudności. Zupełnie inaczej bywa ze stanem zdrowia. Skutki  mogą okazać się niezwykle rozciągnięte w czasie. Z punktu widzenia pokrywania związanych tym strat, nie ma to jednak większego znaczenia. Wystarczy, że będziemy w stanie dowieść ich związku ze zdarzeniem.

Nie wszystko wiadomo od razu. Uczestniczyłeś w wypadku? Poddaj się badaniom

REKLAMA

Wcale nie musimy uczestniczyć w bardzo gwałtownym zdarzeniu, by jego skutki okazywały się bardzo poważne. W przypadku wypadków komunikacyjnych, niekiedy wystarczą niewielkie osiągane w miastach prędkości, byśmy uświadomili sobie jak kruche jest nasze zdrowie. Bywa jednak i tak, że nie jest to takie oczywiste. Jedno jest pewne – niczego nie wolno bagatelizować i za każdym razem, gdy naszym udziałem nie była naprawdę błaha stłuczka, koniecznie należy poddać się badaniom. Są one bardzo ważne w kontekście późniejszego dochodzenia ewentualnych związanych z tym roszczeń. Należy się spodziewać, że celem ubezpieczyciela sprawcy będzie podważanie związku naszych dolegliwości ze zdarzeniem, którego padliśmy ofiarą. Rezygnując z niezwłocznych badań i wytworzenia odpowiednio obszernej dokumentacji, sami pozbawiamy się więc niezwykle cennej broni w walce z nim. W przypadku poważniejszych wypadków, w efekcie których znajdziemy się w szpitalu, gdzie przez wiele dni odzyskiwać będziemy sprawność, także należy pamiętać o tym, by gromadzić każdy dokument.

Dobra kancelaria odszkodowawcza będzie bardzo pomocna. Skorzystaj z jej usług!

Gdy wydaje się, że wszystkie konsekwencje zdarzenia są już za nami, niekiedy nasz organizm daje znać, że jest zupełnie inaczej. Ponownie, wnikliwe badanie do konieczność. Ustalenie związku przyczynowego z wypadkiem jest naszym kluczowym zadaniem – warto sięgać tu po fachowe wsparcie, jakiego może udzielić np. Kancelaria odszkodowawcza Codex. Poza tym nie ma nawet znaczenia, ile minęło już czasu. Zgodnie z kodeksem cywilnym, przedawnienie szkody na osobie nie następuje wcześniej, niż po trzech  latach liczonych nie od jej wystąpienia, lecz ujawnienia. Co to oznacza w praktyce? Jeśli wypadek okazał się tak dotkliwy, że będzie ciągle dawał o sobie znać poprzez stan naszego zdrowia, możemy występować z roszczeniami właściwie do końca życia. Taką interpretację przyjął też Sąd Najwyższy w orzeczeniu z ubiegłego roku, wskazując, że nie ulegają one przedawnieniu.

Prawo skuteczne chroni więc interesy poszkodowanych. W wielu konkretnych sprawach ich obrona może jednak wymagać pewnego wysiłku, toteż warto zaangażować doświadczonego i wyspecjalizowanego w tego rodzaju sprawach prawnika. Konieczne jest też – powtórzmy to ponownie – rzetelne badanie po każdym zdarzeniu oraz dokumentowanie jego wyników. Wówczas starcie z dowolnym ubezpieczycielem może być zwycięskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *