“Nie dajmy sobie wmawiać, że jak wygra partia, to będzie wszystko kolorowo” [FELIETON]

Felietony i opinie
Przemysław Termiński, senator RP, fot. Łukasz Piecyk

Gdyby patrzeć tylko na konwencje wyborcze partii politycznych, to można odnieść wrażenie, że albo jest wszystko dobrze, albo wszystko źle. Albo Polska jest miodem i mlekiem płynąca, albo w ruinie…

O właśnie, i tak przez zupełny przypadek natknąłem się na jeden paradoks! Była – w zasadzie jeszcze jest – taka partia, która przez kilka lat udowadniała nam, że Polska jest w ruinie. Nawet wygrała na tym haśle wybory.

REKLAMA

Według tej opowieści nic, co się zdarzyło do jesieni 2015 r., nie było dobre, było wbrew interesom naszym i naszego kraju. O dziwo ta sama partia, która w czarnych barwach przedstawiała całą rzeczywistość, kilka miesięcy po wyborach zaczęła trąbić na lewo i prawo, że lepiej nigdy nie było i tylko partia rządząca może o to należycie zadbać.

Im dalej w las, tym machina propagandowa rządu nie tylko skupia się na udowadnianiu, jak jest pięknie, ale połowę swoich sił używa do tłumaczenia, jak opozycja jest tragiczna i nie można jej dopuścić do rządzenia. Więcej nawet, przywódca tej partii po ostatniej konwencji stwierdził butnie, że rządy ma zagwarantowane na pokolenia.

Tak się zastanawiam nad mechanizmami rządzenia i mechanizmami manipulacji głowami wyborców i nie mogę jasno stwierdzić, kiedy nastąpi kres ich skuteczności w wykonaniu partii rządzącej? Ok, rozumiem, poprzednicy sporo zrobili, żeby dzisiejsi u władzy mogli przejąć jej stery, ale, do diaska, nie były to lata dla Polski przegrane.

Przed nami pierwsze w tej politycznej konfiguracji wybory samorządowe. To dla nas – wyborców – prawdziwy test na inteligencję. To test na nasz, nie partyjny ogląd sytuacji. Nie dajmy sobie wmawiać, że jak wygra partia rządząca na poziomach sejmików, powiatów i gmin, to będzie wszystko kolorowo. Nie można zapomnieć o ich dorobku i sposobie sprawowania władzy. A ten jest co najmniej kontrowersyjny.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *