Nauka zdalna w gminie Łysomice. Zakupiono 30 komputerów przenośnych

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. Pixabay

Uczniowie z gminy Łysomice, którzy mieli problem z dostępem do sprzętu komputerowego, otrzymali na czas nauki zdalnej komputery przenośne. Po powrocie do szkół laptopy będą mogły być wykorzystywane np. w trakcie lekcji.

Ministerstwo Cyfryzacji przeznaczyło 180 mln zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli. Od 1 kwietnia samorządy mogą wnioskować o pieniądze na laptopy, tablety i mobilny internet. O wsparcie finansowe na instrumenty zapobiegające wykluczeniu cyfrowemu wnioskowała także gmina Łysomice. Najpierw dyrektorzy gminnych placówek oszacowali potrzeby. Następnie został wygenerowany wniosek. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku Ministerstwo Cyfryzacji zrefunduje część poniesionych przez gminę kosztów. Pozostała suma została pokryta z budżetu gminy.

REKLAMA

Zakupiliśmy 30 sztuk komputerów przenośnych dla uczniów, którzy są zagrożeni wykluczeniem cyfrowym. Taka sytuacja ma miejsce m.in. w rodzinach wielodzietnych lub o niskim statusie społecznym. Laptopy zostały użyczone uczniom na okres kształcenia na odległość – tłumaczy Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Mam nadzieję, że nasi uczniowie będą zadowoleni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *