Nauka i zabawa. Oferta edukacyjna dla uczniów

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości
Uczniowie mogą korzystać z platform edukacyjnych i zajęć w ramach e-szkoły, fot. Szymon Zdziebło/ tarantoga.pl dla UMWKP

Władze województwa pomyślały o uczniach, którzy z uwagi na obecną sytuację zmuszeni są do zostania w domach i przygotowały dla nich specjalną ofertę. W grę wchodzi szereg atrakcji dostępnych online, dzięki którym dzieci i młodzież będą mogły spędzić miło i kreatywnie czas.

Okres zamkniętych szkół nie musi być dla uczniów okresem bezczynności. Wirtualne lekcje w Kujawsko-Pomorskiej e-Szkole, portale edukacyjne, komiksy, nauka i zabawa – Urząd Marszałkowski zadbał, by wypełnić przestrzeń po nieczynnych placówkach oświaty.

REKLAMA

– W obliczu epidemii szukamy rozwiązań, które pozwolą dzieciom i młodzieży na kontynuowanie nauki i rozwój zainteresowań także poza murami szkoły. Jestem przekonany, że wśród naszych propozycji każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Od poniedziałku 16 marca w ramach Kujawsko-Pomorskiej e-Szkoły odbywają się zajęcia online, w których początkowo brali udział jedynie uczniowie klas ósmych szkół podstawowych oraz maturzyści. Oferta z czasem (od 23 marca) została rozszerzona o pozostałe klasy. Lekcje transmitowane są na żywo, a ich zarejestrowane zapisy są dostępne w sieci, więc o powtórkę materiału nie trudno.

Treści edukacyjne dla szkół podstawowych, przybliżące najmłodszym historię, architekturę i bogactwa naturalne naszego regionu znaleźć można na portalu Edupolis. Ilustracje, pokazy slajdów, animacje, krzyżówki, gry dydaktyczne, ćwiczenia interaktywne, mapy i karty pracy to tylko część dostępnych tam treści.

O historiach wybitnych postaci związanych z regionem dowiedzieć się można dzięki serii komiksów powstałych na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego. Komiksów powstało łącznie siedem i opowiadają o losach Heleny Grossówny, Edwarda Stachury, Władysława Raczkiewicza, Jerzego Popiełuszki, Jana Czochralskiego, Mariana Rejewskiego i Jana Pawła II.

Od lat działa z kolei platforma z grami gry.kujawsko-pomorskie.pl. Dzięki niej można odbyć wirtualną wycieczkę po kujawsko-pomorskich parkach krajobrazowych, wybrać się w podróż po regionie śladem Fryderyka Chopina, a także zapoznać się z wieloma ciekawostkami o zabytkach i atrakcjach turystycznych oraz wziąć udział w quizach i zabawić się przy kolorowankach i układankach

Dla zainteresowanych historią dostępny jest także historyczno-edukacyjny portal „Zbrodnia pomorska 1939”, przygotowany przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzięki zbiorom zadań, mapom, wykresom, galeriom zdjęć oraz multimediom do nauki, nikt nie będzie narzekał na nudę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *