“Nauczymy Was mili, jak się bawić bez promili”. Konferencja w gminie Wielka Nieszawka

Box2 Wiadomości Wielka Nieszawka
fot.

“Nauczymy Was mili, jak się bawić bez promili” – to hasło drugiej edycji projektu „Bo warto jest… działać dalej”, który ma wzmocnić aktywność społeczną mieszkańców gminy Wielka Nieszawka.

“Bo warto jest… działać dalej” to projekt zainicjowany przez grupę Mieszkańców Wielka Nieszawka i zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2018 r. Ma wzmocnić aktywność społeczną mieszkańców. Co się za tym kryje?

REKLAMA

Chodzi o upowszechnienie i kultywowanie wśród mieszkańców gminy stylu zabawy i spotkań towarzyskich bez spożywania alkoholu oraz innych używek (narkotyki, dopalacze), a także pogłębienie wiedzy dotyczącej profilaktyki uzależnień i zagrożeń płynących z nałogów (alkohol, narkotyki, dopalacze, komputery, itp.).

W ramach tegorocznej edycji projektu przygotowano wykłady i warsztaty prowadzone przez specjalistów, terapeutów uzależnień, prawnika, praktyków pomocy społecznej przeznaczonych dla mieszkańców gminy. Spotkania odbędą się 18 i 19 grudnia.

Co nas czeka we wtorek? “Dlaczego młodzi ludzie sięgają po używki psychoaktywne (narkotyki, dopalacze, papierosy, alkohol)?” – to tytuł wykładu, który wygłosi Magdalena Deczyńska, pedagog i certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień.

Zofia Robaczewska (specjalista terapii uzależnień, terapeuta TSR, trener umiejętności psychospołecznych, dialogu motywującego, terapii schematu) poprowadzi warsztat dotyczący poczucia własnej wartości i roli relaksacji w radzeniu sobie z oceną samego siebie.

“Praca z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi” – to tytuł warsztatu, który poprowadzi Zofia Karpa, pracownik socjalny, specjalista organizacji pomocy społecznej, do 2018 r. kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łysomicach.

W środę zaś planowane jest wystąpienie Danuty Gadziomskej, dyrektor Izby Wytrzeźwień w Toruniu, która opowie o przyczynach sięgania po środki psychoaktywne w kontekście relacji rodzinnych.

O prawnych konsekwencjach nadużywania środków psychoaktywnych i alkoholu będzie mówić adwokat i doktor nauk prawnych Adam Cieszyński. Adam Ruta, założyciel grupy AA w Łysomicach, członek Gminnej komisji ds. rozwiązywania problemów alkoholowych w Łysomicach przedstawi zaś własne doświadczenia dotyczące wychodzenia z uzależnienia.

Konferencja odbędzie się w Centrum Sportu i Rekreacji Olender w Wielkiej Nieszawce: 18 grudnia w godz. 9.30-15 oraz 19 grudnia w godz. 9-13.

Tagged
Wojciech Giedrys
Dziennikarz, redaktor wydań "Tylko Toruń" i działów on-line serwisów tylkotorun.pl i pozatorun.pl. Od 1999 r. w Toruniu. Miłośnik architektury modernistycznej, piewca Rubinkowa.
http://fb.me/wojciech.giedrys

1 thought on ““Nauczymy Was mili, jak się bawić bez promili”. Konferencja w gminie Wielka Nieszawka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *