Nauczycielki z Dobrzejewic podnoszą kwalifikacje w Szwecji, Grecji i na Węgrzech

Box2 Obrowo Wiadomości
fot. nadesłane

Rok 2018 zostanie z pewnością zaliczony do bardzo udanych dla Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Szkoła już od 10 lat prowadzi współpracę z zagranicznymi placówkami.

Oprócz realizowanego od ub.r. „Kalos Kagathos” szkoła pozyskała granty na kolejne dwa projekty w ramach programu Erasmus+. Pierwszy pt. „Approaching better teaching” przeznaczony głównie dla nauczycieli, którzy podczas wyjazdów zagranicznych, mają możliwość obserwowania metod pracy innych szkół oraz wymiany doświadczeń i uwag dotyczących nauczania.

REKLAMA

Drugi projekt o nazwie „CLIL threads and trends in the solar-system labyrinth” przewiduje wymianę międzynarodową uczniów, którzy będą rozwijali w języku angielskim swoją wiedzę na temat układu słonecznego i mitologii.

W październiku br. doszedł do skutku wyjazd nauczycieli do Szwecji, podczas którego cztery panie odbyły praktyki w skandynawskich szkołach. Lekcje przeprowadzone dla uczniów ze Szwecji przyniosły im wiele radości, a co najważniejsze bezcennych doświadczeń zawodowych.

Następnie przyszła kolej na Grecję, do której nauczycielki pojechały w listopadzie. Tutaj uczestniczyły w zajęciach dotyczących astronomii i literatury. W marcu 2019 kolejna wyprawa, tym razem na Węgry. Wszystkie zebrane doświadczenia zaowocują z pewnością podniesieniem poziomu własnego nauczania, a co za tym idzie poziomu dobrzejewickiej szkoły.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *