Nauczyciele z podtoruńskich gmin uczą się druku 3D i rzeźbienia laserem [ZDJĘCIA]

Box1 Powiat toruński Wiadomości
fot. Starostwo Powiatowe w Toruniu

Od poniedziałku 17 sierpnia nauczyciele ze szkół z terenu powiatu toruńskiego uczestniczą w unijnym projekcie „EU-geniusz w świecie 3D”. Łącznie w szkoleniach weźmie udział prawie 200 nauczycieli. Uzyskane umiejętności z matematyki, informatyki, projektowania, programowania i robotyki przekażą oni potem swoim uczniom.

W projekcie bierze udział 10 samorządów: miasto Chełmża oraz gminy Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Kowalewo Pomorskie, a także powiat toruński w roli lidera. Realizowany jest on od maja 2019 r. i potrwa do czerwca 2023 r. Pochłonie ponad 4 mln zł i współfinansowany będzie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 198 nauczycieli weźmie udział w 16-godzinnych szkoleniach. Ich przeprowadzenie będzie możliwe m.in. dzięki drukarkom 3D, w które powiat toruński wyposażył 41 szkół.

REKLAMA

Nauczyciele poznają tajniki drukowania w technologii 3D, nauczą się frezować i grawerować laserem, odbędą szkolenia z programowania robotów i przekonają się, jak można wykorzystywać metodę eksperymentu w nauczaniu. Zdobytą wiedzę będą potem przekazywać swoim uczniom.

Tagged

1 thought on “Nauczyciele z podtoruńskich gmin uczą się druku 3D i rzeźbienia laserem [ZDJĘCIA]

  1. Cześć panowie, mam na imie Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć na moim profilu : http://milepanie.pl/elwira05

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *