Nauczyciel z Chełmna potrzebuje pomocy. Walczy z poważną chorobą nowotworową

Box2 Wiadomości
fot. siepomaga.pl

Trwa zbiórka funduszy na leczenie Jacka Brembora, wieloletniego nauczyciela języka polskiego w Chełmnie. W zeszłym roku rozpoznano u niego złośliwy nowotwór przewodu pokarmowego. Teraz jedyną szansą na zdrowie – i życie – jest nierefundowany lek. Jego zakup przekracza możliwości finansowe rodziny.

Jacek Brembor to 59-letni “człowiek renesansu”, jak mówi o nim żona. Przez wiele lat uczył języka polskiego, wkładając w pracę całe serce i zjednując sobie dzieci i młodzież. Interesuje się literaturą, sztuką i filmem.

REKLAMA

Jest głęboko ludzki i bardzo wrażliwy. To człowiek niezwykle kulturalny i honorowy, który nigdy nie poprosiłby nikogo o pomoc dla samego siebie – opisuje jego żona.

W marcu 2019 r. u Jacka Brembora zdiagnozowano  złośliwy nowotwór przewodu pokarmowego. Przez pół roku przechodził chemioterapię i radioterapię cały czas wierząc, że może pokonać chorobę. Na jesieni nastąpiła jej progresja, a już w styczniu 2020 r. konieczna była poważna operacja. Rak dał przerzuty na kości. Doszło do kolejnej chemioterapii już i tak bardzo osłabionego organizmu. Niestety, choroba wciąż postępuje.

Teraz jedynym ratunkiem na życie dla Jacka Brembora jest immunoterapia, polegająca na podawaniu bardzo drogiego, nierefundowanego leku. Na portalu siepomaga.pl została założona specjalna zbiórka “Jacka nie może zabraknąć! Choroba nie może go pokonać! Pomóż!”. Liczy się każdy grosz, bo czas ucieka, a rak nie daje za wygraną. Do tej pory zbiórkę wsparło ponad 1 tys. osób, wpłacając łącznie prawie 75 tys. zł. Brakuje jeszcze ok. 46 tys. zł.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *