“Naszą misją jest bezpieczeństwo”. Fundacja PCA zaprasza na szkolenia

Box2 Materiały partnera
Fot. nadesłane

Doświadczenie i praktyczną wiedzę zdobyli w trakcie misji wojskowych, m.in. w Iraku, Afganistanie, Libanie czy Mali. Szkolili się pod okiem wielu specjalistów, m.in. z CIA i innych armii NATO. Pracowali z wieloma wybitnymi specjalistami z całego świata, by swoje umiejętności móc przekazać innym. Prowadzenie działalności edukacyjnej, publikacja ekspertyz i raportów, a także współpraca z instytucjami państwowymi to tylko część z zadań członków Fundacji.

Fundacja Polskie Centrum Analityczne założona została w październiku 2018 r. W swoim zespole skupia osoby mające praktyczne doświadczenie z zakresu bezpieczeństwa. Jej misją jest wspieranie idei rozwoju kraju dzięki efektywnemu systemowi edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem prowadzenia działalności oświatowej, edukacyjnej i badawczo-rozwojowej w obszarze bezpieczeństwa państwa i obywateli.

REKLAMA

– Przez niemal 10 lat pracowałem w środowisku międzynarodowym – mówi Krzysztof Danielewicz, prezes Fundacji PCA. – Uczestniczyłem również w wielu szkoleniach ze światowej klasy specjalistami, praktykami. Pomyślałem: dlaczego nie dać podobnej możliwości innym? Tak zrodził się pomysł powstania Fundacji, skupiającej pod swoimi skrzydłami najlepszych polskich i światowych ekspertów.

W skład organizacji w dużej mierze wchodzą żołnierze zawodowi, biorący przed laty udział m.in. w wojnach w: Iraku, Afganistanie, Libanie, Mali czy na Bałkanach. Fundatorzy i eksperci są także autorami procedur postępowania na wypadek ataków terrorystycznych, w tym wtargnięcia napastnika z niebezpiecznym narzędziem czy podłożenia ładunku wybuchowego.

Do projektu przystąpili także funkcjonariusze innych służb mundurowych, w tym policjanci.

Czym zajmują się członkowie Fundacji? Specjaliści skupiają się przede wszystkim na budowaniu platformy współpracy i wymiany doświadczeń dla osób będących autorytetami w zakresie bezpieczeństwa osobowego, fizycznego oraz cyberbezpieczeństwa. Realizują swoje cele poprzez szeroko rozumianą działalność edukacyjną, publikację analiz, ekspertyz, raportów i komentarzy.

– Współpracujemy z organami i instytucjami państwowymi oraz osobami fizycznymi, prawnymi oraz innymi jednostkami w zakresie: ochrony informacji niejawnych, ochrony danych osobowych, ochrony fizycznej, ochrony przeciwpożarowej, bezpieczeństwa i higieny pracy – wymienia Krzysztof Danielewicz. – W wymiarze najbardziej praktycznym – oferujemy szereg kursów, szkoleń czy usług dla osób i firm zainteresowanych wiedzą z zakresu bezpieczeństwa.

Działalność Fundacji pozwala pozyskiwać środki i przeznaczać je na organizację bezpłatnych szkoleń z zakresu bezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. W przyszłości Fundacja planuje również realizować szereg szkoleń dedykowanych polskim służbom mundurowym.

Fundacja PCA prowadzi także analizy dot. bezpieczeństwa na świecie.

– Wyjeżdżamy do miejsc, które dotknięte zostały np. atakami terrorystycznymi czy innymi formami przemocy mającymi wpływ na bezpieczeństwo – tłumaczy prezes Fundacji. – W praktyce sprawdzamy, jak obecnie wygląda sytuacja na wybranym obszarze, czy zagrożenie dla osób postronnych jest realne, a także jak należy się zachować w konkretnym państwie. Nasze analizy publikujemy na stronie www.pca.edu.pl. Każda osoba zainteresowana podróżą – do Egiptu, Turcji, Gruzji czy Etiopii – może skorzystać z naszej opinii i samodzielnie podjąć decyzję – czy warto tam lecieć. Tego i wielu innych rzetelnych informacji, pozyskanych przez ekspertów, nie wyczytamy z książek. Nad nimi pracują najlepsi specjaliści – wiarygodni i zweryfikowani przez rząd. Ci, dla których idea bezpiecznego państwa jest najwyższą wartością.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *