Nastolatka toczy walkę o życie. “Receptę wykupić musimy do 5 lipca”

Box2 Województwo
Fot. nadesłane

Czas nieubłaganie biegnie. Rodzice 16-letniej Pauliny z Bratwina (pow. świecki) muszą zebrać pieniądze na wykup kosztownych leków ratującej nastolatce zdrowie. Miesięczna kuracja kosztuje 7,5 tys. zł. Receptę zrealizować należy do 5 lipca.

Paulina od sierpnia 2018 roku walczy z chłoniakiem Hodkina. Po chemioterapii nastąpiły jednak powikłania. U dziewczyny wykryto nadciśnienie tętnicze, zakrzepicę żyły ramienno-głowowej oraz żyły głównej górnej.

REKLAMA

Przez kilka kolejnych miesięcy Paulina czuła się dobrze. Na podstawie badań lekarze stwierdzili, że remisja choroby się utrzymuje. Nie występowały żadne z objawów choroby. Nastolatka mogła w końcu wrócić do domu i powrócić do normalnego życia. Czekały na nią egzaminy gimnazjalne, od września zaś powrót do nowej szkoły.

Plany te przekreśliły badania, którym dziewczyna poddała się w kwietniu 2019 r. Diagnoza ponownie wywróciła jej życie do góry nogami. Badania kontrolne wykazały ciężką, zagrażającą życiu małopłytkowość i niedokrwistość oporną na leczenie. Paulina ponownie trafiła na oddział szpitala.

W leczeniu zastosowano wysokie dawki leków dożylnych, dołączono sterydoterapię. Konieczne było przetoczenie krwi. Nie uzyskano jednak pozytywnego efektu. Jedyną możliwą w tej chwili opcją terapeutyczną jest lek Revolade w wyższych dawkach. Lek niestety nie jest refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, a kuracja, której musi się Paulina poddać, zaplanowana została na dwa miesiące.

Dla rodziców Pauliny cena specyfiku jest ogromna. Dzięki pomocy Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Bydgoszczy udało się sfinansować pierwsze 28 dni kuracji.

-Na kolejny miesiąc otrzymaliśmy receptę, którą musimy wykupić najpóźniej do 5 lipca – mówią rodzice dziewczyny.

Aby móc ją zrealizować, potrzeba pieniędzy. Z pomocą przyszła Fundacja “Światło”, która zgodziła się użyczyć Subkonta do gromadzenia środków pieniężnych. Od 27 czerwca jest możliwość wsparcia leczenia nastolatki.

Wpłat można dokonywać na konto:
Fundacja “Światło”
ul. Grunwaldzka 64
87-100 Toruń
na konto Bank Pekao S.A.
34 1240 4009 1111 0000 4490 9943 koniecznie w tytule przelewu dopisując 
“na leczenie Pauliny Noculak” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *