Nastolatek spod Chełmży oszukiwał w internecie. Grozi mu do 8 lat więzienia

112 Box2 Wiadomości
Fot. nadesłane

Policjanci z Chełmży przestrzegają przed internetowymi oszustami. Jednego z nich, 19-latka mieszkającego w jednej z podchełmżyńskich miejscowości, zatrzymano w Poniedziałek Wielkanocny. Nastolatek usłyszał kilkanaście zarzutów, ale śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy i może ich być znacznie więcej.

19-latek spod Chełmży wystawiał na portalach ogłoszeniowych różne przedmioty, m.in. dziecięce łóżeczka, wózki dziecięce, zegarki i rowery. Wyłudzał w ten sposób pieniądze od niczego nieświadomych klientów z całej Polski. Posługiwał się także kilkukrotnie dowodem osobistym innej osoby. Tak zarabiał na życie.

REKLAMA

Wiedząc, co ma na sumieniu ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili jednak jego miejsce przebywania. Sprawca był tak zaskoczony i zdeterminowany, że próbował jeszcze uciekać przed policjantami. Na niewiele się to jednak zdało, bo po chwili był już w rękach stróżów prawa – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP Toruń.

We wtorek 6 kwietnia nastolatek został objęty zakazem opuszczania kraju, dozorem policyjnym i obowiązkiem wpłacenia kilku tysięcy złotych poręczenia majątkowego. Śledczy zapowiadają, że to nie koniec sprawy i 19-latek może usłyszeć dodatkowych kilkadziesiąt zarzutów. Na ten moment grozi mu do 8 lat więzienia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *