Najzdolniejsi uczniowie z Chełmna otrzymali stypendia marszałkowskie

Powiat chełmiński
fot. nadesłane

„Prymus Pomorza i Kujaw” to marszałkowski program stypendialny, którym zostali objęci najzdolniejsi uczniowie regionu. W Chełmnie w projekcie udział weźmie sześcioro uczniów.

Oto oni: Joanna Jabczyńska i Piotr Wolentarski z Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów Schola Culmensis Elementaris w Chełmnie, Iga Stadnicka-Kolendo z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Księży Pallotynów w Chełmnie, Jerzy Przystup i Szymon Różański ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Chełmnie oraz Julia Lewica ze Szkoły Podstawowej w Kijewie Królewskim. Wszyscy oni wzięli udział w 18 grudnia w przedświątecznym spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu.

REKLAMA

To już trzecia edycja projektu. W dwóch pierwszych z pomocy stypendialnej skorzystało 3,2 tys. młodych ludzi. Marszałek wspiera uczniów najstarszych klas szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych naszego województwa, którzy mają na koncie zwycięstwa lub wysokie lokaty w konkursach lub olimpiadach przedmiotowych.

Marszałek województwa Piotr Całbecki tak mówił o przedsięwzięciu:

– Projekt stypendialny „Prymus Pomorza i Kujaw” stworzyliśmy z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystywać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań.

W bieżącym roku akademickim stypendia trafią do 998 osób (478 dziewcząt i 520 chłopców w wieku od 12 do 19 lat),

Stypendia przyznawane są na okres 10 miesięcy. Maksymalnie można uzyskać 500 zł miesięcznie, przy czym wysokość ta zależy od osiągnięć w nauce (uzyskanej średniej ocen). Środki można przeznaczyć na zakup pomocy naukowych, komputera, książek, dojazdów do szkół, opłacenie zakwaterowania itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *