Najzdolniejsi uczniowie z Chełmna otrzymali stypendia marszałkowskie

Powiat chełmiński
fot. nadesłane

„Prymus Pomorza i Kujaw” to marszałkowski program stypendialny, którym zostali objęci najzdolniejsi uczniowie regionu. W Chełmnie w projekcie udział weźmie sześcioro uczniów.

Oto oni: Joanna Jabczyńska i Piotr Wolentarski z Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Pallotynów Schola Culmensis Elementaris w Chełmnie, Iga Stadnicka-Kolendo z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego Księży Pallotynów w Chełmnie, Jerzy Przystup i Szymon Różański ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Wojska Polskiego w Chełmnie oraz Julia Lewica ze Szkoły Podstawowej w Kijewie Królewskim. Wszyscy oni wzięli udział w 18 grudnia w przedświątecznym spotkaniu w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży w Toruniu.

REKLAMA

To już trzecia edycja projektu. W dwóch pierwszych z pomocy stypendialnej skorzystało 3,2 tys. młodych ludzi. Marszałek wspiera uczniów najstarszych klas szkół podstawowych, liceów, techników oraz szkół branżowych naszego województwa, którzy mają na koncie zwycięstwa lub wysokie lokaty w konkursach lub olimpiadach przedmiotowych.

Marszałek województwa Piotr Całbecki tak mówił o przedsięwzięciu:

– Projekt stypendialny „Prymus Pomorza i Kujaw” stworzyliśmy z myślą o uczniach, którzy dobrze radzą sobie w nauce przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Dodatkowe środki finansowe będą mogli wykorzystywać między innymi na rozwój naukowych zainteresowań.

W bieżącym roku akademickim stypendia trafią do 998 osób (478 dziewcząt i 520 chłopców w wieku od 12 do 19 lat),

Stypendia przyznawane są na okres 10 miesięcy. Maksymalnie można uzyskać 500 zł miesięcznie, przy czym wysokość ta zależy od osiągnięć w nauce (uzyskanej średniej ocen). Środki można przeznaczyć na zakup pomocy naukowych, komputera, książek, dojazdów do szkół, opłacenie zakwaterowania itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *