Najzdolniejsi uczniowie powiatu toruńskiego nagrodzeni

Box2 Powiat toruński
Fot. Starostwo Powiatowe Toruń

Mają wysoką średnią, wzorową lub bardzo dobrą ocenę z zachowania i wyniki w nauce, które wyróżniają ich na tle innych. W piątek 13 września w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży wręczono stypendia najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych z powiatu toruńskiego. Nagrody przyznano aż 302 osobom.

W uroczystym spotkaniu udział wzięli rodzice stypendystów oraz przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Toruniu ze starostą Markiem Olszewskim na czele.

REKLAMA

Inauguracji wydarzenia dokonała Chełmżyńska Orkiestra Salonowa, składająca się z nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Chełmży i solistki Moniki Litwin-Dyngosz.

Laureaci otrzymali listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

W tym wyjątkowym gremium najlepszych uczniów powiatu toruńskiego, najwyższą średnią ocen 5,92 uzyskała Sylwia Walerych – uczennica V Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu. Drugie miejsce na podium, ze średnią ocen 5,88 zajęła Amelia Kruszyńska – uczennica Liceum Akademickiego w Toruniu. Obie uczennice mieszkają w Pigży, w gminie Łubianka. Władze powiatu toruńskiego postanowiły dodatkowo wyróżnić je bonem zakupowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *