Największa w Polsce wystawa gołębi rasowych

Box2 Powiat toruński Wiadomości
fot. Pixabay

XX Jubileuszowa Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza odbędzie się w dniach 8-9 lutego w Chełmży. W sezonie 2018/2019 była to największa i najróżnorodniejsza wystawa tego typu w Polsce. Czy tym razem będzie podobnie?

Wystawa Gołębi Rasowych i Drobnego Inwentarza organizowana jest przez Chełmżyński Klub Hodowców Gołębi Rasowych. Odbędzie się w drugi weekend lutego przy ulicy Hallera 17 A w Chełmży. Na wydarzeniu zostanie zaprezentowanych niemal 2000 tysiące sztuk zwierząt. Bohaterami wystawy będą gołębie, ale pojawią się także króliki, kaczki czy kury rasowe.

REKLAMA

Nasze wydarzenie to czas spotkań, rozmów, wymiany poglądów, doświadczeń, promowania hodowli jako sposobu na aktywne spędzanie wolnego czasu – wyjaśniał Ernest Góralski.

Wystawą będą zainteresowani nie tylko dorośli. Dla najmłodszych uczestników zostanie przygotowany specjalny kącik zabaw dla dzieci. Będą one mogły także dotknąć czy pogłaskać prezentowane zwierzęta. Klub z Chełmży stara się zarazić swoją pasją, jak największą liczbę osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *