Najsłynniejsza łamigłówka świata

Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Nauka układania kostki Rubika nie należy do prostych. Wrażenie, że już prawie nam się udało, a za chwilę trzeba zaczynać od nowa… To może budzić frustrację. Znamy jednak rozwiązanie tego problemu. To innowacyjny zestaw Profesora Kostki, uczący jak poradzić sobie z układanką warstwa po warstwie. Można go nabyć także w Toruniu.

Kostka Rubika powstała początkowo z myślą o studentach. Węgierski architekt Ernö Rubika stworzył ją w 1974 r., aby było im lepiej wyobrazić sobie przestrzeń. Nie sądził, że niedługo potem stanie się ona jedną z najsłynniejszych zabawek świata. Zabawa kostką polega na takim ułożeniu kwadratów, aby na każdej ścianie wszystkie posiadały jeden kolor. Układanie kostki niesie za sobą wiele korzyści. 

REKLAMA

– To nie jest zwykła układanka. To zabawka edukacyjna, która wpływa na prawidłowy rozwój dzieci i dorosłych. Nauka jej układania nie jest prosta, więc wykształca cierpliwość i postawę dążenia do celu. Uczy także logicznego myślenia, czyli pomaga prawidłowo kształtować funkcje poznawcze – wyjaśnia Dominik Micał, znany także jako Profesor Kostka z Torunia.

Zalety układania kostki Rubika można by mnożyć. Kształtuje wyobraźnię i spostrzegawczość, rozwija koncentrację, ćwiczy pamięć i zdolności manualne. To doskonała zabawka logiczna dla dzieci w wieku 4-12 lat, wspomagająca ich rozwój intelektualny. Nie jest to jednak kolejne, nieciekawe narzędzie edukacyjne. Kostka Rubika to także świetna zabawa, doskonałe lekarstwo na nudę i zdrowa alternatywa dla ekranów komputerów i smartfonów. Tylko uwaga, układanie kostki wciąga!

– Nasze kostki Rubika docenią także seniorzy. Nie jest tajemnicą, że ćwiczenie pamięci i logicznego myślenia to jedno działań profilaktycznych przed demencją. To także świetna opcja w obecnej sytuacji, kiedy starsze osoby musiały zrezygnować z wychodzenia z domu i swoich wcześniejszych aktywności. Z kostką Rubika nie będą się nudzić – zachęca Dominik Micał.

Kluczem do sukcesu w efektywnej nauce układania jest dobranie odpowiedniego zestawu.

– Opracowany przeze mnie zestaw 4 kostek, z których każda ma ograniczoną liczbę kolorów, bazuje na metodzie „warstwa po warstwie”. Pozwala szybciej opanować poszczególnych pięć etapów nauki i złożyć całą kostkę już w 5 dni, bez zbędnego stresu i frustracji po drodze – tłumaczy Dominik Micał.

Zestawy od Profesora Kostki idealnie nadają się w związku z tym dla początkujących, seniorów i dzieci w wieku 4-12 lat. Rodzice mogą liczyć na wysoką jakość wykonania z bezpiecznych materiałów, bo firma produkująca kostki ma ugruntowaną pozycję na rynku. To właśnie na kostkach tej firmy pobito rekord świata. 

Zestawy kostek Rubika od Profesora Kostki można zamówić telefonicznie pod nr tel.: 786-267-987 lub za pośrednictwem strony internetowej: www.profesorkostka.pl. Istnieje także możliwość dostawy lub odbioru na terenie Torunia. Bo kostki i Toruń do siebie pasują!

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *