„Najpiękniejsze zakątki Chełmży”. Kończy się termin nadsyłania prac konkursowych

Box2 Chełmża
Fot. Łukasz Piecyk

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Juliana Prejsa w Chełmży zaprasza do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym. „Najpiękniejsze zakątki Chełmży” mają przybliżyć mieszkańcom miejsca w mieście okiem fotografa. Na zwycięzców czekają nagrody.

Przygotowany przez bibliotekę konkurs ma zachęcić mieszkańców do odkrywania oryginalnych przestrzeni i detali w Chełmży. Fotografie utrwalać mogą mniej znane, ale nie mniej ciekawe miejsca w mieście. Dzięki konkursowi wzbogacą się biblioteczne zbiory, a dla samych autorów zdjęć będzie to okazja do rozwinięcia swoich umiejętności w sztuce fotografii i sprawdzenia się w roli poszukiwacza wyjątkowych kadrów. 

REKLAMA

– Chcemy, żeby mieszkańcy pokazali ciekawe miejsca w mieście, które nie były jeszcze fotografowane. Oko fotografa potrafi przybliżyć ładne zakątki, które nie należą do najsłynniejszych miejsc – mówi Urszula Meszyńska, dyrektorka chełmżyńskiej biblioteki. – Dzięki temu uda się wzbogacić zbiory regionalne biblioteki i stworzyć artystyczny wizerunek miasta. 

Konkurs „Najpiękniejsze zakątki Chełmży” adresowany jest do mieszkańców miasta, którzy ukończyli 16 lat. Dzięki temu również niepełnoletnia młodzież będzie miała okazję do rozwijania swoich fotograficznych pasji i zbliżenia się do uroków miasta. Udział mogą wziąć tylko osoby indywidualne. Fotografie należy dostarczyć w trzech sztukach o wymiarach 16 x 18 cm do czytelni PiMBP. Każde zdjęcie musi być podpisane imieniem i nazwiskiem autora. Prace trzeba dostarczyć nie później niż do 15 lipca. Konieczne jest załączenie do nich formularza zgłoszeniowego, a także oświadczenia o zapoznaniu z regulaminem, zgody na przetwarzanie danych osobowych i oświadczenia o samodzielnym wykonaniu pracy. Wszystkie dokumenty dostępne są na stronie internetowej biblioteki www.pimbp.pl oraz stacjonarnie w czytelni.

Nadesłane prace zostaną wystawione w ogrodzie biblioteki podczas podsumowania konkursu, które odbędzie się 18 lipca o godz. 12.00. Z uwagi na trwającą epidemię i sanitarne zalecenia, wydarzenie odbyć się musi plenerowo, a nie w budynku. Autorzy najlepszych fotografii otrzymają nagrody w postaci książek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *