Najmłodsi z gminy Łysomice wzięli udział w V Olimpiadzie Przedszkolaka

Box2 Łysomice
Fot. nadesłane

Biegali, skakali, a także próbowali swoich sił w pracy zespołowej. W piątek 30 maja już po raz piąty Przedszkole Publiczne „Jelonek” w Papowie Toruńskim zorganizowało w Turznie olimpiadę. Jej mottem przewodnim były słowa piosenki „…zawsze wygrywa ten, kto dobrze bawi się, zasady fair play dobrze zna…”.

Imprezę zainaugurował barwny przemarsz drużyn oraz prezentacja przygotowanych transparentów. Widniały na nich nie tylko nazwy oddziałów, z których przyjechały dzieci, ale także hasła dopingujące je do zmagań. Do udziału w olimpiadzie przystąpiło 201 dzieci z placówek z całej gminy: Przedszkola Publicznego „Jelonek” w Papowie Toruńskim oraz filii w Łysomicach, Turznie, Lulkowie, Gostkowie i Zakrzewku, Przedszkola „Pod Klonowym Listkiem” oraz Szkoły Podstawowej w Świerczynkach i Turznie. Drużyny startowały w dwóch kategoriach wiekowych: 3- i 4-latków oraz 5- i 6-latków.

REKLAMA

Jak na każdą olimpiadę przystało, także w Turznie nie mogło zabraknąć olimpijskiego znicza. Uroczystego odpalenia dokonał wójt gminy Piotr Kowal, a otwarcia igrzysk – dyrektorka przedszkola Mariola Wegner. Pozostało tylko odśpiewać sportowcom hymn i złożyć uroczyste ślubowanie rywalizacji na zasadach fair play.

Mali zawodnicy wykazali się wieloma umiejętnościami w zakresie biegania, skakania, zręczności, siły i współdziałania w zespole. Do zdrowej rywalizacji włączyli się także rodzice i bliscy sportowców.

– Dla rodziców przygotowaliśmy takie konkurencje jak skoki z piłką między kolanami, bieg z piłeczką na łyżce oraz wyścigi z założonymi na nogi nartami – wymienia Joanna Wojtulska, koordynatorka zabawy.

Po zmaganiach sportowych czekała na dzieci niespodzianka – pokaz elementów techniki boksu w wykonaniu prezesa i trenera klubu MKSW Pomorzanin Toruń Sekcja Bokserska oraz zawodnika Michała Łagody.

– Zwycięzcami tych zmagań zostali wszyscy, gdyż „najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężać, ale wziąć w nich udział” – dodaje koordynatorka Justyna Wojnowska-Wachowiak. – Każdy mały zawodnik został nagrodzony pamiątkowym złotym medalem, a trzy zwycięskie w swojej kategorii drużyny otrzymały puchar.

Olimpiada Przedszkolaka z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. Celem tego wydarzenia jest popularyzacja sportu, a także integracja i dbałość o zdrowy styl życia. Honorowy patronat nad imprezą corocznie obejmuje wójt gminy Łysomice Piotr Kowal oraz Rada Gminy Łysomice. O bezpieczeństwo podczas wydarzenia zadbali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *