Najlepszy kredyt hipoteczny – gdzie szukać?

Materiały partnera

Chcesz kupić mieszkanie, ale nie możesz sfinansować tak poważnej inwestycji z własnej kieszeni? Interesuje Cię najlepszy kredyt hipoteczny – obciążony atrakcyjnym oprocentowaniem, z możliwością wniesienia niskiego wkładu własnego?

Sprawdź, gdzie należy szukać ofert i na jakie czynniki zwrócić uwagę, decydując się na zaciągnięcie długoterminowego zobowiązania?

Jaki kredyt hipoteczny będzie najlepszy?

Wielu klientów, którzy po raz pierwszy stają przed wyborem kredytu hipotecznego, nie wie, jakie czynniki decydują o kosztach zobowiązania. Co jest najważniejsze przy wyborze oferty? Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, żeby kredyt hipoteczny nie stanowił dużego obciążenia domowego budżetu? Na koszt kredytu składa się wiele czynników, a do najważniejszych należy:

– oprocentowanie (składające się z marży banku oraz wskaźnika WIBOR),

– prowizja banku za udzielenie kredytu i wypłatę środków,

– ubezpieczenie nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych,

– dodatkowe ubezpieczenia (np. polisa na życie, ubezpieczenie niskiego wkładu własnego),

– ubezpieczenie pomostowe doliczane do każdej raty aż do momentu uprawomocnienia się wpisu hipoteki w księdze wieczystej.

Nie jest to oczywiście pełna lista czynników, które wpływają na koszt kredytu hipotecznego – wiele banków stosuje także inne opłaty lub np. obliguje klientów do skorzystania z określonych produktów bankowych (konta lub karty kredytowej). Opłat jest sporo, nic więc dziwnego, że wielu klientów gubi się w ich gąszczu. Jeśli chcemy zaciągnąć najlepszy kredyt hipoteczny, sprawdźmy przede wszystkim RRSO, czyli rzeczywistą roczną stopę oprocentowania, która najlepiej informuje ostatecznych kosztach kredytu oraz porównajmy wszystkie oferty na https://www.totalmoney.pl/kredyty_hipoteczne.

Gdzie znajdę najlepszy kredyt hipoteczny?

W poszukiwaniu najkorzystniejszych ofert najlepiej sprawdzić dostępne online kalkulatory oraz rankingi prezentujące propozycje poszczególnych banków. Sortują one oferty w zależności od wysokości raty, oprocentowania, RRSO, a także innych kryteriów, na które najczęściej zwracają uwagę klienci wybierający kredyt hipoteczny. Najlepszy produkt to oferta spełniająca oczekiwania szerokich grup odbiorców i posiadająca najwięcej pozytywnych opinii. Sprawdziliśmy propozycje poszczególnych banków, biorąc pod uwagę kredyty hipoteczne w wysokości 350 tysięcy złotych, z okresem kredytowania na 30 lat.

Najlepszy kredyt hipoteczny – oferty we wrześniu 2020

Na pierwszym miejscu rankingu mamy ofertę banku PKO BP. Klient, który zdecyduje się zaciągnąć kredyt hipoteczny, zapłaci miesięcznie ratę w wysokości 1348,24 zł. Oprocentowanie wynosi 2,31% (marża – 2,03%, WIBOR – 0,28%). Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) to 2,33%, a prowizja 0%. Dodatkowa polisa na życie nie jest obowiązkowa. Osoba, która skorzysta z oferty banku PKO BP, zapłaci ostatecznie 485 365,91 zł, a suma odsetek w okresie kredytowania wyniesie 135 366 zł.

Kolejne miejsce naszego zestawienia zajęła propozycja ING Banku Śląskiego. W tym przypadku rata kredytu hipotecznego wynosi 1387,05 zł. Oto pozostałe parametry zobowiązania – oprocentowanie 2,38%, z czego 2,10% stanowi marża, a 0,28% – WIBOR. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi 2,55%. Klient, który zdecyduje się skorzystać z tej oferty, zapłaci również prowizję za udzielenie kredytu oraz wypłatę środków. Jej wysokość jest uzależniona od wartości kredytu. W tym przypadku wynosi 1,90%, co daje 6650 zł dodatkowych opłat. A co z pozostałymi parametrami oferty? Ubezpieczenie na życie jest dobrowolne, bank nie stosuje również ubezpieczenia pomostowego, jednak do czasu ustanowienia zabezpieczenia docelowego marża kredytu jest podwyższana o 0,05%. Całkowita kwota do spłaty wynosi 499 337,35 zł, a suma odsetek w okresie kredytowania wynosi 142 687 zł.

Ostatnie, trzecie miejsce rankingu zajęła propozycja banku Pekao S.A. W tym przypadku miesięczna rata zobowiązania wynosi 1476,26 zł. Pozostałe parametry kredytu kształtują się następująco – oprocentowanie 2,85% (marża 2,60%, WIBOR 0,25%), RRSO – 3,05%, a prowizja 1,99% (6965 zł). W określonych przypadkach bank wymaga również wykupienia dodatkowej polisy na życie w wysokości 87,50 zł. Konieczne jest także wykupienie ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych – wynosi 0,10% kwoty kredytu. Suma odsetek w okresie kredytowania wynosi 174 487 zł, a ostateczna kwota do spłaty – 531 451,84 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *