Najlepsi z najlepszych. Absolwenci łysomickich szkół odebrali nagrody za wysokie wyniki w nauce [ZDJĘCIA]

Box2 Łysomice
Fot. Łukasz Piecyk

Pracowali ciężko przez cały rok, by w ten ostatni dzień móc pochwalić się nie tylko czerwonym paskiem na szkolnym świadectwie, ale także sukcesami w lokalnych, ogólnopolskich lub międzynarodowych konkursach plastycznych i zawodach sportowych. Na uroczystej gali podsumowującej rok szkolny 2018/19 listy gratulacyjne otrzymało 53 najlepszych absolwentów szkół z gminy Łysomice.

Mają wysokie średnie, wzorowe zachowania i są wybitnie uzdolnieni. W piątek 14 czerwca uczniowie ze szkół w Łysomicach, Ostaszewie, Świerczynkach i Turznie odebrali z rąk wójta gminy Piotra Kowala i przewodniczącego Rady Gminy Łysomice Roberta Kożuchowskiego nagrody i wyróżnienia za uzyskane wyniki w nauce. W tym roku, z uwagi na dużą liczbę wyróżnionych, gala zorganizowana została w Szkole Podstawowej w Łysomicach.

REKLAMA

– Ten dzień jest dość specyficzny – zwrócił się do zaproszonych gości wójt Piotr Kowal. – Podsumowuje on bowiem waszą wieloletnią pracę w szkole podstawowej, a dla niektórych z was także w gimnazjum. W murach tych szkół spędziliście pół swojego życia. Każdy z pewnością ma swoje wspomnienia, które zachowa na wiele lat. Dziś wręczamy wam nagrody i z całym przekonaniem mówimy, że jesteście najlepszymi z najlepszych.

W trakcie spotkania włodarz gminy wielokrotnie podkreślał, że tak wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia na szczeblach regionalnych i krajowych to sukces nie tylko młodzieży, ale i wychowawców, a w szczególności rodziców. Zarówno oni, jak i pedagodzy, odebrali z rąk samorządowców listy gratulacyjne.

– Chciałbym podziękować wychowawcom, którzy przez lata poświęcali swój czas, by was kształcić – dodał Piotr Kowal. – Przekazali wam nie tylko swoją wiedzę, ale także uczyli zachowań w kontaktach z drugim człowiekiem. Ta umiejętność czyni was naprawdę wartościowymi ludźmi.

O tym, a także o czekającej absolwentów łysomickich szkół przyszłości w liceach, technikach i szkołach branżowych, mówił przewodniczący Rady Gminy.

– Jesteśmy niezwykle dumni, że jest dziś was tak dużo – podkreślił Robert Kożuchowski. – Wykorzystaliście możliwości, jakie dali wam nauczyciele oraz rodzice. Pamiętajcie, że teraz to od was zależy, jak zdobytą wiedzę wykorzystacie. Drodzy uczniowie, przed nami wakacje, a po nich rozpoczęcie roku w wymarzonych szkołach. To ogromne wyzwanie. Wejdziecie w nowe środowisko, spotkacie się z nowymi przyjaciółmi i nauczycielami. Pamiętajcie, bądźcie silni i wierzcie w swoje możliwości. Nie wstydźcie się też tego, skąd pochodzicie, bo idziecie w świat z ogromnym bagażem doświadczenia i wiedzy. Bądźcie ambasadorami tej gminy i wracajcie do nas, by przekazywać swoją naukę dalej.

Na zakończenie włodarze gminy życzyli młodzieży sukcesów w dalszej edukacji, a także przyjaciół, których poznają w wymarzonych szkołach.

– Dziękujemy za wasz wieloletni wkład w rozwój naszej małej ojczyzny – podsumowali zgodnie wójt Piotr Kowal oraz przewodniczący Rady Gminy Robert Kożuchowski.

W tym roku nagrody otrzymali:

  • Szkoła Podstawowa w Łysomicach:

klasa 8a
Cecylia Wądołowska, Olaf Frankowicz, Zofia Tołpa, Weronika Kucharska, Maksymilian Czerwiński

klasa 8b
Eliza Rentflejsz, Oliwia Stępniewska, Agata Tucholska, Jakub Zubik, Kacper Jachimczak, Filip Golemo, Oliwia Nikleniewicz

klasa 3a
Joanna Woźniak, Sandra Lewandowska, Michał Opaliński, Paweł Karczewski, Krystian Rauhut, Jakub Żurawski

klasa 3b
Martyna Kempka, Wiktoria Kilanowska, Damian Kochowicz, Zuzanna Rumińska, Aleksandra Trzpil, Oliwia Wiśniewska, Agata Grochowalska

klasa 3c
Anna Pawlicka, Anna Pecyna, Kacper Chrzanowski

  • Szkoła Podstawowa w Świerczynkach:

Ignacy Kruszyński, Filip Wieczyński, Kacper Gwizda

  • Szkoła Podstawowa w Ostaszewie:

Wojciech Grzeszkiewicz

  • Szkoła Podstawowa w Turznie:

klasa 8a
Oliwia Kończalska, Marta Kończewska, Zofia Kucharska, Sebastian Lausz, Luiza Osowska, Aleksandra Sadowska, Izabela Wojtiuk

klasa 8b
Łukasz Jankiewicz, Krystian Bania, Weronika Radecka, Julia Gęsicka, Bartosz Niklewski, Aleksandra Staniszewska, Marika Zwierowicz

klasa 3a
Julia Skrzyniecka, Martyna Sadowska, Marta Kosielska

klasa 3b
Jagoda Zygarska, Daria Badaszewska, Emilia Kalbarczyk, Kacper Staniszewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *