Najlepsi uczniowie nagrodzeni

Gmina Chełmża Wiadomości
fot. Nadesłane

Nie ma osoby, która nie słyszała powiedzenia „Ucz się, ucz, nauka to potęgi klucz”, którego autorem jest Ignacy Baliński. Najlepsi uczniowie i studenci z gminy Chełmża za bardzo dobre wyniki w nauce zostali nagrodzeni stypendiami gminnymi.

Stypendia dla wybitnych uczniów w gminie przyznawane są już od 19 lat. Do Zelgna zaproszeni zostali uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci. Miesięczna kwota stypendium wynosi 150 zł dla uczniów i 250 zł dla studentów i przyznawana jest przez okres 10 miesięcy. Wyróżniona została najlepsza 30-osobowa grupa z gminy. Swoje stypendium odebrało także pięć studentek.

REKLAMA

Stypendia im. Jacka Luntkowskiego przyznane zostały na podstawie listy rankingowej. Najlepsza średnia ocen 5,53 otworzyła listę, a zamknęła średnia z wynikiem 4,86.

Środki na stypendia im. Jacka Luntkowskiego pochodzą z budżetu gminy i od prywatnych fundatorów: Wójta Gminy i Radnych Gminnych. Stypendia studenckie przyznawane są z budżetu gminy.

Podczas gali stypendialnej usłyszeć można było recital Sary Pach, wokalistki pochodzącej z Torunia. Wspomniana została także działalność Stefana Łaszewskiego, pierwszego wojewody pomorskiego.

Na ręce wszystkich nagrodzonych uczniów i nauczycieli składam życzenia. Każdy z was chodził do szkoły, jednak dopiero po latach doceniamy wagę słowa „nauczyciel”. Jest to ważny dzień dla naszej gminy. Na terenie powiatu, a nawet województwa nasz fundusz stypendialny był pierwszy. Zawsze zależało nam na wspieraniu naszych uczniów i studentów – wspomina wójt gminy Chełmża Jacek Czarnecki.

Przyznane zostały również nagrody dla nauczycieli. Doceniona została ich ciężka praca, zaangażowanie i dar przekazywania wiedzy dzieciom i młodzieży. Nagrodę za 40-letni staż w pracy nauczyciela dostał Wojciech Rosiński, wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Kończewicach, Renata Szymecka ze Szkoły Podstawowej w Zelgnie za 26-letni staż pracy, Anna Lada ze Szkoły Podstawowej w Grzywnie, z 6-letnim stażem. Podziękowania otrzymała Anna Kazaniecka za wyróżniająca się pracę w administracji w Szkole Podstawowej w Zelgnie.

Galę zakończyło wspólne spotkanie wszystkich uczestników przy kawie i cieście.

W wydarzeniu udział wzięli także: przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, radni gminy, dyrektorzy szkół z terenu gminy i pracownicy Urzędu Gminy Chełmża. Gospodarzem gali był wójt gminy Jacek Czarnecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *