Najlepsi sportowcy z gminy Łysomice wyróżnieni [ZDJĘCIA]

Box1 Łysomice Powiat toruński
Fot. Łukasz Piecyk

Rywalizują na boisku piłkarskim, torze żużlowym, a także wzbijają się w powietrze, zbierając przy tym prestiżowe tytuły i laury. Za tę wytrwałość i siłę walki zostali nagrodzeni. Samorząd Gminy Łysomice w środę 24 kwietnia przyznał wyróżnienia finansowe aż 12 osobom.

Na swoim koncie mają zwycięstwa w zawodach ogólnopolskich, europejskich, a także światowych. W przygotowania do osiągnięcia jak najlepszej formy inwestują nie tylko swój czas, ale także pieniądze. To dzięki nowoczesnemu sprzętowi i codziennym treningom śmiało mogą powiedzieć o sobie „mistrzowie”.

REKLAMA

– Pragniemy pokazać innym, że mieszkańcy terenów wiejskich w niczym nie odstają od swoich znajomych z miast – mówi Piotr Kowal, wójt gminy Łysomice. – Nasza młodzież ma jasno wytyczone cele i sukcesywnie do nich dąży. Staramy się ich wspierać, rozwijając bazę sportową na terenie gminy, a także wyróżniając tych, którzy mierzą się z innymi w zawodach rangi ogólnopolskiej i wyższej.

Nagrody finansowe samorząd wręczy po raz drugi. Jak zaznacza wójt gminy, to jeden ze sposobów wsparcia młodzieży w rozwoju ich pasji.

– Zdajemy sobie sprawę, że dziś sponsorów sportowych jest coraz mniej, trudno ich pozyskać – podkreśla. – Ta nagroda to szansa na zakup sprzętu lub inwestycję we własny rozwój.

W puli nagród znalazło się prawie 16 tys. zł. Kto otrzyma w tym roku wyróżnienie?

  • Michał Gałka, kolarz, zdobywca m.in. złotego medalu Mistrzostw Europy w Aigle w Szwajcarii.
  • Lekkoatleta Adrian Brzeziński, wicemistrz Polski na 100 m w kat. U20, a także m.in. mistrz Polski w klasyfikacji Uniwersytetów Akademickich Mistrzostw Polski w biegu na 200 m.
  • Bartosz Kończalski, mistrz świata juniorów 2018 w lataniu helikopterem precyzyjnym.
  • Karol Kruszyński, mistrz Polski w klasie MX2 Junior oraz MX2 w zawodach motocrossowych.
  • Judoczka Aleksandra Kędzierska, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek oraz złota w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup.
  • Mikołaj Paziewski, dwukrotny zdobywca najwyższego miejsca na podium w Mistrzostwach Regionu Północnego Juniorek i Juniorów Młodszych w Judo.
  • Igor Kopeć-Sobczyński, miłośnik sportów motorowych, zdobywca I miejsca w półfinale Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów i II miejsca w rywalizacji drużynowej.
  • Wyróżnienia Samorządu Gminy Łysomice trafiły także do 4 sportowców z Toruńskiej Akademii Futsalu: Michała Gabryszewskiego, Bartosza Przypisa, a także Dawida i Krystiana Kraśniewskich za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Polski U20 w Bochni.

Każdego roku Rada Gminy nagradza także osobę, która angażuje się w rozwój młodych sportowców i, organizując wydarzenia sportowe, promuje gminę. W tym roku wyróżniony został Michał Kożuchowski, trener LZS Mustang Ostaszewo.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *