Nagrody Marszałka 2021. Kto je otrzymał?

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
fot. Andrzej Goiński/UMWKP

W czwartek 17 czerwca odbyła się coroczna gala wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia w regionie, które zostały przyznane już po raz dwudziesty. Wydarzenie odbyło się w amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Kogo uhonorowano tym razem? 

Nagrody przyznawane były w kilkunastu kategoriach, obejmujących sfery gospodarki, nauki czy działalności społecznej. Wyróżniono tych, którzy na co dzień przyczyniają się do rozwoju naszego regionu. 

REKLAMA

– Postaci wielkiego formatu, najlepsi z najlepszych, twórczy, aktywni, godni naśladowania, rozsławiający nasz region w szerokim świecie i zaangażowani w lokalne inicjatywy. Czynią dobro i służą rozwojowi województwa. Dziękuję za waszą pasję, ambicję, profesjonalizm – mówił, gratulując nagrodzonym, marszałek Piotr Całbecki. – Tegoroczna liczba wyróżnionych świadczy o aktywności naszego województwa, pokazuje, kim jesteśmy silni.

– Gratuluję serdecznie wszystkim laureatom i wyróżnionym w XX edycji Nagród Marszałka. Mają państwo pasję, kreatywność, pomysłowość i brak pokory – by burzyć schematy i proste rozwiązania. Jan Lechoń w „Pieśni o Stefanie Starzyńskim” napisał: „są zwykli ludzie (…), co zawsze wszystko chcą wypełnić dobrze”. Wy nie tylko wykonujecie swoje zadania dobrze, ale jesteście też dobrymi ludźmi – za co w imieniu mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego dziękuję – mówiła w swoim wystąpieniu przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska.

Wśród nagrodzonych znalazły się osoby indywidualne, ale też firmy, instytucje i samorządy. Wyróżnieni zostali m.in.: gmina Brześć Kujawski, gmina Inowrocław, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Elżbiety Zawackiej oraz szkoły muzyczne w Chełmży, Czernikowie, Osieku nad Wisłą i Górsku. Pełną listę nagrodzonych, wraz z uzasadnieniem ich wyboru, znaleźć można na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego www.kujawsko-pomorskie.pl.

Nagrody przyznano w kategoriach: gospodarka, fundusze unijne, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, nauka, badania naukowe, postęp techniczny, innowacyjne metody w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, edukacja, kultura, ochrona zdrowia, sport, ochrona środowiska naturalnego, działalność społeczna i zaangażowanie na rzecz drugiego człowieka, budowa społeczeństwa obywatelskiego oraz promocja województwa. Przyznano też nagrodę za całokształt działalności. Otrzymał ją prof. Józef Szudy, fizyk związany z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Tegoroczną galę wręczenia Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego zarejestrowały kamery TVP. Nagranie z ceremonii wyemitowane zostanie na antenie TVP Bydgoszcz w najbliższą niedzielę, 27 czerwca. 

Nagrody Marszałka wręczono po rocznej przerwie. W 2020 r. wydarzenie nie odbyło się, z uwagi na wybuch pandemii koronawirusa. Tym razem uroczystość udało się zorganizować i docenić najlepszych w swojej dziedzinie w całym województwie.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *