Na placu zabaw w Lubiczu Górnym zainstalowano monitoring

Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Urząd Gminy Lubicz

Plac zabaw w Lubiczu Górnym został oficjalnie oddany do użytku. Tym samym zakończyła się realizacja projektu budowy gminnego kompleksu rekreacyjnego dla dzieci i młodzieży. Ostatnim elementem prac było zainstalowanie monitoringu, aby odstraszyć chuliganów. “Zdarzyło się kilka incydentów dewastacji”, przyznaje gmina.

Przypominamy, że niedawno do użytku młodzieży oddany został pumptrack z elementami skateparku. Na terenie rekreacyjnym przy pl. Niepodległości w Lubiczu Górnym powstał też plac zabaw dla najmłodszych. Obszar zagospodarowano w zieleń, ogrodzono, pojawiły się także elementy małej architektury. Ostatnim elementem prac było uruchomienie monitoringu.

REKLAMA

– Już w trakcie powstawania kompleksu zdarzyło się kilka incydentów dewastacji, więc mamy nadzieję, że monitoring skutecznie odstraszy chuliganów – informuje na stronie gminy wójt Marek Nicewicz.

Do zainstalowanego monitoringu dostęp będzie miał Urząd Gminy Lubicz, zarządzający kompleksem Zakład Usług Komunalnych w Lubiczu oraz Komisariat Policji w Dobrzejewicach. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *