Na piłkarskiej mapie powiatu chełmińskiego pojawiła się nowa nazwa

Box2 Powiat chełmiński Sport
Dzieci nie tylko grają w piłkę, ale również uczestniczą w wielu innych formach ciekawych treningów, fot. nadesłane

Uczniowski Klub Sportowy Orły Klamry jest dopiero na początku swojej działalności, ale już teraz należą mu się słowa pochwały. Stowarzyszenie, które powstało wyłącznie z futbolowej pasji, ma być przede wszystkim świetną możliwością na rozwijanie swoich umiejętności dla dzieci.

Wszystko rozpoczęło się w październiku 2017 roku. Inicjatorem projektu jest Paweł Socha – ojciec dwójki synów.

REKLAMA

– Stwierdziłem wtedy, że w naszym regionie dzieci nie mają szansy rozwijania się w kierunku piłkarskim – wspomina. – Nie będę mówił o konkretnych nazwach, lecz w przypadku wielu klubów – nie tylko w powiecie chełmińskim, ale w całej Polsce, aby dziecko miało możliwości uczestnictwa w treningu, rodzic musi zapłacić za to niemałą kwotę. Uważam, że takie działania ograniczają rozwój dzieci, nie tylko w kierunku piłkarskim, ale po prostu fizycznym. Dlatego powstały „Orły”.

Socha postanowił na własny koszt wynająć salę i zainicjować treningi dla dzieci. Początkowo grupa liczyła sześć osób. Teraz jest ich już ponad 20.

– Wszystko odbywało się na zasadzie poczty pantoflowej – wyjaśnia pomysłodawca projektu. – Dzieciom podobały się treningi, rodzice też byli zadowoleni, a to przekładało się na dobre opinie w środowisku. W taki sposób grupa ciągle się powiększała.

UKS Orły Klamry nie działa na zasadzie podziału na kategorie wiekowe lub ze względu na umiejętności.

– Grają u nas zarówno chłopcy, jak i dziewczynki – mówi Paweł Socha. – Nikogo do niczego nie zmuszamy. Dziecko z rodzicem mogą przyjść na kilka treningów i sprawdzić jak to wszystko wygląda i dopiero wtedy podjąć decyzję. Oprócz treningów organizujemy także pozasportowe wypady dla dzieci. Byliśmy już w kinie, na pizzy, a przy okazji 6 grudnia na naszych zajęciach pojawił się święty Mikołaj.

Na razie klub nie uczestniczy w żadnych rozgrywkach, ale być może zmieni się to jesienią przyszłego roku. – Musimy być jednak na to gotowi – uważa założyciel UKS Orły. – Nie chcę, aby dzieci grały w lidze, a wyniki sprawiały im przykrość. Głównym celem tego projektu jest postawienie na ich radość z gry, treningów i ogólnej przynależności do Orłów. To jest najważniejsze.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *