Na inwestycje wydadzą ponad 20 mln zł. Rada Gminy Łysomice uchwaliła budżet

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. nadesłane

Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Gminy Łysomice uchwalono budżet gminy na 2019 r. Jak przedstawiają się dochody i wydatki samorządu?

Najbliższe 12 miesięcy to w gminie czas wielu inwestycji – zarówno drogowych, oświatowych, jak i zdrowotnych. W Ostaszewie rozpoczęła się termomodernizacja i przebudowa szkoły podstawowej oraz sali gimnastycznej.

REKLAMA

W Łysomicach wkrótce stanie nowy budynek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a w Gostkowie ruszą prace przy modernizacji stacji uzdatniania wody. Te i wiele innych zadań realizowanych będzie z budżetu gminy na rok 2019.

Wydatki gminy ustalono na kwotę 63 mln 254 tys. zł, w tym majątkowe (inwestycyjne) na sumę ponad 20 mln zł. Dochody wynoszą zaś 50 mln 344 tys. zł. Deficyt w gminnej kasie to prawie 13 mln zł.

Podczas sesji podjęto także uchwałę dotyczącą gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii na rok 2019 oraz związany z nim plan wydatków.

– Program będzie kontynuacją działań z lat poprzednich – czytamy na stronie gminy. – Określa on propozycje działań lokalnych, obejmujących profilaktykę oraz minimalizację szkód społecznych, wynikających z nadużywania alkoholu i zjawisk przemocy.

Na koniec spotkania radni zatwierdzili całoroczny plan pracy swojej oraz poszczególnych komisji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *