Na inwestycje wydadzą ponad 20 mln zł. Rada Gminy Łysomice uchwaliła budżet

Box2 Łysomice Wiadomości
Fot. nadesłane

Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Gminy Łysomice uchwalono budżet gminy na 2019 r. Jak przedstawiają się dochody i wydatki samorządu?

Najbliższe 12 miesięcy to w gminie czas wielu inwestycji – zarówno drogowych, oświatowych, jak i zdrowotnych. W Ostaszewie rozpoczęła się termomodernizacja i przebudowa szkoły podstawowej oraz sali gimnastycznej.

REKLAMA

W Łysomicach wkrótce stanie nowy budynek Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej, a w Gostkowie ruszą prace przy modernizacji stacji uzdatniania wody. Te i wiele innych zadań realizowanych będzie z budżetu gminy na rok 2019.

Wydatki gminy ustalono na kwotę 63 mln 254 tys. zł, w tym majątkowe (inwestycyjne) na sumę ponad 20 mln zł. Dochody wynoszą zaś 50 mln 344 tys. zł. Deficyt w gminnej kasie to prawie 13 mln zł.

Podczas sesji podjęto także uchwałę dotyczącą gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i narkomanii na rok 2019 oraz związany z nim plan wydatków.

– Program będzie kontynuacją działań z lat poprzednich – czytamy na stronie gminy. – Określa on propozycje działań lokalnych, obejmujących profilaktykę oraz minimalizację szkód społecznych, wynikających z nadużywania alkoholu i zjawisk przemocy.

Na koniec spotkania radni zatwierdzili całoroczny plan pracy swojej oraz poszczególnych komisji.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *