Na drogach w gminie Chełmża praca wre

Box1 Gmina Chełmża Wiadomości
Trwa remont drogi gminnej Zajączkowo - Dźwierzno. Fot. nadesłane

Gmina Chełmża nadejście wiosny wita już trwającymi i nadchodzącymi inwestycjami. Na pierwszym planie to, na co zazwyczaj najbardziej czekają mieszkańcy – remonty dróg. Przewidziane inwestycje sięgają jednak dalej – wyremontowana ma zostać szkoła. Co zmieni się w gminnej infrastrukturze w najbliższym czasie?

Obecnie w trakcie przebudowy znajduje się droga gminna, biegnąca z Zajączkowa do Dźwierzna. Prace nad nią obejmują wykonanie nawierzchni asfaltowej na odcinku o długości 1 km, wraz z odcinkami chodnika, a także zatoką autobusową. Całość ma, według planów, zostać zakończona jeszcze w kwietniu tego roku. Zadanie figurujące pod oficjalną nazwą „Przebudowa drogi gminnej nr 100541 C Zajączkowo – Dźwierzno odcinek 1 i odcinek 2 w miejscowości Dźwierzno” pochłonie dokładnie 697 583 zł. Inwestycja współfinansowana jest przez Fundusz Dróg Samorządowych, którego środki pokrywają łącznie 60 proc. całości kosztów. 

REKLAMA

Droga Zajączkowo – Dźwierzno jest w zaawansowanej fazie budowy, a w kolejce za nią ustawiają się już następne odcinki dróg gminnych. Przebudowana zostanie droga w Kończewicach, na którą przetarg został już rozstrzygnięty. 126 675 zł – taką kwotę zawiera w sobie umowa na realizację tej inwestycji. W planach są także prace na wybranych odcinkach dróg w innych miejscowościach. Z wyremontowanych dróg cieszyć się będą najpewniej mieszkańcy Grzywny, Browiny, Głuchowa (Windak) czy Świętosławia. 

Na wykonawcę czekają także miejscowości Brąchnówko i Bielczyny. Tam z kolei inwestycje dotyczyć mają powstania dróg dojazdowych oraz parkingów. Gmina ogłasza przetarg, który wyłoni odpowiedzialnych za przeprowadzenie prac. Składanie ofert przewidziane jest na 6 kwietnia. 

Z zakończonych inwestycji drogowych warta wyróżnienia jest ta w Świętosławiu. Przy miejscowej świetlicy wiejskiej została już wybudowana droga dojazdowa, a także parking. Całość kosztów tego przedsięwzięcia wyniosła 44 833,50 zł.

W Świętosławiu powstaje parking. Fot. nadesłane

Oprócz zadań dotyczących dróg, w gminie szykuje się także inna duża inwestycja. Chodzi o prace związane z termomodernizacją budynku głównego Gimnazjum w Głuchowie, w którym obecnie działa szkoła podstawowa. Chętnych do podjęcia się prac nie brakowało – swoje oferty złożyło 11 potencjalnych wykonawców. Otwarcie ofert odbyło się jednak w sposób dość nietypowy, a mianowicie za pośrednictwem udostępnionej w internecie transmisji online. Ta wyjątkowa sytuacja spowodowana była panującym zagrożeniem ze strony koronawirusa. Oferty zostały mimo wszystko złożone, a obecnie trwa ich ocena. Wyłoni ona tę najkorzystniejszą, a wraz z nią wykonawcę, z którym podpisana zostanie umowa i który przystąpi do realizacji postawionego mu zadania w postaci prac termomodernizacyjnych na terenie szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *