Muzeum Twierdzy Toruń oficjalnie otwarte [ZDJĘCIA]

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
fot. Łukasz Piecyk

Dziś (11 czerwca) odbyło się oficjalne otwarcie Muzeum Twierdzy Toruń, będącego nowym oddziałem Muzeum Okręgowego. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. marszałek województwa Piotr Całbecki, prezydent Torunia Michał Zaleski i przewodniczący rady miasta Marcin Czyżniewski.

– Twierdza Toruń to jeden z najlepiej zachowanych w Polsce  dziewiętnastowiecznych zespołów fortyfikacyjnych. Gratuluję i dziękuję władzom miasta, za to, że dostrzegły ten segment dziedzictwa kulturowego Torunia i całego regionu – mówił podczas uroczystości marszałek Piotr Całbecki,

REKLAMA

W trakcie wydarzenia medal za zasługi dla miasta odebrał Marek Rubnikowicz, dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Dziedzictwa Kulturowego, niegdyś stojący na czele Muzeum Okręgowego. Odbył się także koncert aktorów Teatru „Baj Pomorski”.

Muzeum Twierdzy Toruń poświęcone jest historii zespołu fortyfikacji miasta wzniesionych w drugiej połowie XIX wieku. Wystawy opowiadają o toruńskich fortyfikacjach i związanych z nimi aspektami. Znaleźć tam można m.in. zabytkowy sprzęt militarny oraz plansze i makiety prezentujące dawny system umocnień.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *