Moto Gostkowo. Jeżdżą na motorach i pomagają dzieciom

Box2 Łysomice Wiadomości
fot. nadesłane

Moto Gostkowo to nieformalna grupa motocyklowa, działająca na terenie gminy Łysomice. Już od ponad pięciu lat jej członkowie nie tylko organizują Zlot Motocyklowy, ale również angażują się w akcje charytatywne. Największa z nich przygotowywana jest w okresie świątecznym. W tym roku grupa wzięła także udział w 28. Finale WOŚP, prezentując jeden ze swoich motocykli.

Grupa pasjonatów motocyklowych zawiązała się pięć lat temu. Początkowo składała się z przyjaciół, których połączyła miłość do jednośladów. Z roku na rok dołącza do nich coraz więcej fanów sportów motorowych. Spotykają się nie tylko na wspólnych przejażdżkach, ale także aktywnie udzielają się w akcjach charytatywnych i działają w celach dobroczynnych. Co roku w okresie świątecznym przygotowują mikołajkową niespodziankę dla podopiecznych z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wielgiem. Uśmiech dzieci jest dla nich największą motywacją do działania.

REKLAMA

Przebieramy się za Świętych Mikołajów i bez względu na pogodę jedziemy do dzieci z paczkami świątecznymi. Staramy się zrobić im niespodziankę – opowiada Paweł Zieliński, jeden z pomysłodawców inicjatywy.

Paczki przygotowywane są w większości własnym sumptem. Każdy chętny członek grupy może pomóc, przekazując dowolny datek finansowy. W tym roku przygotowywanie paczek prezentowych zostało również wsparte z budżetu gminy Łysomice. Spotkania świąteczne przebiegają w miłej, rodzinnej atmosferze. Dzieci odwdzięczają się członkom Moto Gostkowo, przygotowując dla nich przedstawienia i występy artystyczne. 

Dzieci są zachwycone. Czasem aż łezka w oku się zakręci, że tak potrafią docenić to, co otrzymują – mówi Paweł Zieliński.

Motocyklowe Mikołajki to jednak niejedyne wydarzenie, które Moto Gostkowo organizuje z myślą o najmłodszych. Co roku odbywa się także Zlot Motocyklowy, który zbiega się w czasie z Dniem Dziecka. Wydarzenie dedykowane jest dorosłym pasjonatom motorów i wszystkim dzieciom. Można biesiadować przy grillu lub ognisku, a także wziąć udział w jednej z wielu konkurencji motocyklowych. Maluchy mają okazję wyszaleć się na dmuchańcach, zmierzyć się z rówieśnikami w różnych konkursach czy zrobić sobie zdjęcie na wybranym motocyklu. Nad wszystkim czuwają doświadczeni animatorzy, a całemu wydarzeniu towarzyszy oprawa muzyczna. Zlot Motocyklowy wspierają nie tylko sponsorzy, ale także wójt gminy Łysomice i Ochotnicza Straż Pożarna. OSP przygotowuje pokazy ratownicze. W Zlocie uczestniczą także instruktorzy nauki jazdy, którzy tłumaczą dzieciom, jak można zdobyć prawo jazdy na motor. 

Moto Gostkowo rośnie w siłę. Zeszłoroczne wydarzenie zgromadziło niemal trzystu motocyklistów. Stało się to motywacją do podjęcia działań w kierunku zalegalizowania organizacji. 

Dążymy do oficjalnego zarejestrowania grupy. Mamy już przygotowany regulamin, chcemy opatentować logo. Mamy nadzieję, że wszystko się uda – podsumowuje plany na przyszłość Paweł Zieliński.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.