Moto Gostkowo: Chodzi o pomoc drugiemu człowiekowi

Box1 Łysomice Wiadomości
Moto Gostkowo liczy coraz więcej członków. Fot. Łukasz Chmiel

Rozwijają swoją pasję i dzielą się nią z innymi. Z innymi dzielą się także pokładami dobra, angażując się w liczne akcje charytatywne. Odwiedzają domy dziecka, licytują na WOŚP-ie, pomagają w organizacji gminnych imprez. Mowa oczywiście o grupie Moto Gostkowo.

Grupa Moto Gostkowo formalnie zawiązała się w 2015 r., ale jej członkowie już wcześniej spotykali się, aby rozwijać wspólną pasję. Wielu z nich zna się jeszcze ze szkoły podstawowej. Fascynacja motocyklami kiełkowała w nich od najmłodszych lat, aby w końcu ewoluować do pomysłu zawiązania grupy. Na ten moment Moto Gostkowo liczy ok. 20 stałych członków.

REKLAMA

– Jesteśmy otwarci na nowych członków, przed nikim nie zamykamy drzwi. Spotykamy się z dużym zainteresowaniem – mówi Paweł Zieliński, jeden z członków grupy. – Nie mamy stałego harmonogramu spotkań, ale staramy się jeździć minimum raz w miesiącu. W przypadku naszej stałej grupy przyjaciół to nie tylko jazda na motocyklach, ale także utrzymywanie relacji towarzyskich. Teraz niestety czasy pandemii mocno pokrzyżowały nam szyki.

Moto Gostkowo na przestrzeni ostatnich kilku lat, w trasach i na eventach, nawiązała także dużo przyjaznych relacji z podobnymi sobie pasjonatami. Wspólne działania motocykliści z gminy Łysomice podejmują m.in. z grupą Łoza z Chełmży. Rozwijanie pasji i nawiązywanie nowych kontaktów towarzyskich to jednak nie wszystko. Moto Gostkowo działa nie tylko dla siebie, ale także dla innych, głównie dla lokalnej społeczności.

– Chodzi przede wszystkim o pomoc drugiemu człowiekowi. Chcemy pomagać. Bardzo chętnie angażujemy się we wszystkie akcje charytatywne. Poza tym, jeśli gmina potrzebuje naszej pomocy w organizacji jakichś wydarzeń, to nigdy jej nie odmawiamy. Mamy poczucie, że mieszkańcy gminy postrzegają nas pozytywnie i bardzo nas to cieszy – mówi Jarek Wróblewski, kolejny z członków grupy.

Podopiecznymi motocyklistów są m.in. Powiatowa Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Wielgiem oraz Dom Dziecka nr 4 w Toruniu. Członkowie grupy co jakiś czas odwiedzają wychowanków instytucji i opowiadają im o swoich przygodach. Obowiązkowymi imprezami są mikołajki i Dzień Dziecka. Moto Gostkowo bardzo chętnie angażuje się także w wydarzenia WOŚP-owe. W tym roku nie tylko licytowali orkiestrowe serduszka, ale także byli współorganizatorami kolorowego rajdu po wszystkich gminnych miejscowościach. Współuczestniczą także w organizacji wielu innych, gminnych wydarzeń, jak chociażby Dzień Kobiet. WOŚP-owe serduszka od niedawna dumnie prezentowane są w pierwszej własnej siedzibie grupy.

– Dążyliśmy do tego już od dawna. Udało się, dzięki wsparciu gminy. Gmina udostępniła nam jedno ze swoich pomieszczeń przy orliku w Gostkowie i postanowiliśmy je zaadaptować na naszą pierwszą, własną siedzibę. Takiego miejsca spotkań nam brakowało – dodaje Paweł.

Moto Gostkowo ma nadzieję, że w tym roku uda się zorganizować Rajd Motocyklowy. Na ten moment nie wiadomo, czy obostrzenia epidemiczne na to pozwolą, ale motocykliści zapewniają, że jeśli sytuacja epidemiczna umożliwi organizację imprezy – to będą zwarci i gotowi.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *