Mocno powiało. W Krobi wiatr uszkodził dach na budynku

112 Box2 Lubicz Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Dziś rano silne podmuchy wiatru uszkodziły pokrycie dachu na budynku mieszkalnym w miejscowości Krobia. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Przed godziną 11.00 strażacy otrzymali zgłoszenie, że na jednym z domów uszkodziło się pokrycie dachowe do tego stopnia, że konieczna jest interwencja.

REKLAMA

-Zerwany został fragment eternitu na dachu – mówi oficer prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu, Przemysław Baniecki – Nasze działania polegały na zabezpieczeniu tego miejsca poprzez nakrycie i przymocowanie plandeki zabezpieczającej przed deszczem. Inspektor nadzoru budowlanego nie stwierdził zagrożenia. Mieszkańcy pozostali w domu.

Na miejsce został również wezwany inspektor nadzoru budowlanego, który zadecydował, że dom nadaje się do zamieszkania, a ludzie mogą do niego wrócić. Konieczne było zabezpieczenie całości plandeką. Na miejscu pracowały OSP Lubicz, Młyniec i Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 3 z Torunia.

Tagged
Anna Zglińska
Historyczka, technik informatyk, okazjonalnie archiwistka. Zaczynała od pisania po ławkach w szkole, prowadzenia bloga, potem w "Nowościach", dziś w "Poza Toruń" i "Tylko Toruń". Ukradkiem zbiera materiały do książki... kucharskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *