“Młodzież zapobiega pożarom”. Uczniowie z gminy Łysomice zmierzyli się w pierwszym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Box2 Łysomice Powiat toruński
Fot. nadesłane / lysomice.pl

W Szkole Podstawowej w Turznie odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych – uczniów klas I-VI, VII-VIII oraz III gimnazjum.

Eliminacje, do których uczniowie przystąpili w dwuosobowych grupach, zorganizowane zostały w piątek 15 marca. Wśród najmłodszych uczestników najlepszy okazał się Filip Bernacki ze Szkoły Podstawowej w Świerczynkach, tuż za nim uplasował się Dawid Trzpil z SP w Ostaszewie, a trzecie miejsce zajął Norbert Fic z SP w Świerczynkach.

REKLAMA

W grupie klas VII-VIII oraz wśród gimnazjalistów na najwyższym miejscu podium stanął Kacper Chrzanowski z SP w Łysomicach, drugie miejsce zajęła uczennica tej samej szkoły – Anna Pawlicka, a trzecie Wojciech Grzeszkiewicz z SP w Ostaszewie.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali wyróżnieni nagrodami Wójta Gminy Łysomice, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Zwycięzcy finału gminnego turnieju wezmą udział w zmaganiach na szczeblu powiatowym. Te odbędą się w piątek 29 marca o godz. 10.00 w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Górsku.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *