Młodzież z Obrowa wyruszyła na Mazury

Box2 Obrowo
Fot. nadesłane

Płynęli statkiem po mazurskich jeziorach, wspólnie bawili się na świeżym powietrzu, a wieczorem integrowali przy ognisku. Grupa młodzieży z parafii z Osieka nad Wisłą wybrała się na wakacyjny wyjazd do Mikołajek. Kilka dni później dla dzieci zorganizowano wyjazd do toruńskiego Teatru „Baj Pomorski”.

Kilkudniowy wyjazd na Mazury, do udziału w którym zaproszeni zostali ministranci i członkowie scholi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, odbył się już po raz trzeci. Do Mikołajek wyjechała 62-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 16 lat. Inicjatorem wyjazdu był ks. proboszcz Rafał Bogus.

REKLAMA

– Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej – relacjonuje Ewelina Mytlewska, animatorka kultury w gminie Obrowo i opiekunka Osieckiej Grupy Teatralnej. – Po nocy spędzonej w jednym z lokalnych hoteli wybraliśmy się na rejs statkiem po jeziorach Mikołajki oraz Śniardwy. 

Wśród atrakcji była także wizyta w Parku Wodnym Tropikana w Hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach. Poza basenami młodzież skorzystać mogła ze zjeżdżalni, jaskini solnej i tężni solankowej, a także z atrakcji wodnych pod gołym niebem.

– Doskonałym pomysłem był także spływ łodziami po krystalicznie czystej rzece Krutyni – dodaje Ewelina Mytlewska. – Równocześnie mogliśmy z bliska przyjrzeć się pięknu mazurskiej przyrody. Wieczorem zaś przygotowaliśmy dla wszystkich uczestników wyjazdu ognisko.

Każdego dnia dla młodzieży organizowane były integracyjne spotkania i zabawy na świeżym powietrzu. 

W czwartek 27 czerwca mieszkańcy gminy Obrowo wyruszyli w drogę powrotną, zbaczając do Świętej Lipki, gdzie znajduje się sanktuarium maryjne. Po wysłuchaniu koncertu organowego udali się do Brodnicy, by zwiedzić muzeum przyrodnicze.

Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki wsparciu mieszkańców gminy, a także zaangażowaniu wójta Andrzeja Wieczyńskiego oraz kierownik Gminnego Ośrodka Kultury Anny Strzeleckiej.

Choć za nami dopiero pierwszy miesiąc wakacji, uczniowie z regionu nie mogą narzekać na nudę. Już na początku lipca 40-osobowa grupa z Osieka nad Wisłą oraz Zawał wyjechała do Teatru Lalek „Baj Pomorski”, na spektakl „Niedźwiedź i Masza, czyli gdzie moja kasza”. 

– Czekały nas chwile śmiechu oraz dużo wzruszeń – podkreśla animatorka Gminnego Ośrodka Kultury. – W podziękowaniu za przedstawienie dzieci wręczyły aktorom kwiaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *