Młodzi kick-bokserzy z Obrowa najlepsi w turnieju niepodległościowym

Obrowo Sport
fot. Piotr Lampkowski

Młodzi wojownicy z Obrowa bezkonkurencyjni. Zaprosili do siebie zawodników z wielu klubów w Polsce na turniej kick-boxingu o Puchar Wójta Obrowa z Okazji 100-rocznicy Odzyskania Niepodległości. I sportowo nie okazali się zbyt gościnni.

Turniej odbył się w sportowej i serdecznej atmosferze. Była grochówka i smaczne ciasto. Ale kiedy przyszło do poważnej rywalizacji, żarty się skończyły. Młodzi zawodnicy z Obrowa nie dali przeciwnikom najmniejszych szans.

REKLAMA

Turniej Młodych Wojowników odbył się w Szkole Podstawowej w Obrowie 10 listopada w formule walki kick-light. Wystartowało w nim 87 zawodników z 13 klubów. Były to: Aleks Kutno, Zamek Kurzętnik, Smok Toruń, Muks Nowe Miasto Lubawskie, Champion Gdańsk, KSM Gym&Fight, AMSW Włocławek, ŁKS Łódź, KSW Gorzów, KSW Piła, Golden Dragon Bydgoszcz, Polonia Leszno i oraz oczywiście gospodarze A&W Team Obrowo. Ci ostatni w klasyfikacji generalnej zwyciężyli bezapelacyjnie. Ich zawodnicy zajęli pięć pierwszych miejsc. Na kolejnych stopniach podium stanęli: KSW Piła oraz Aleks Kutno.

Indywidualnie najlepsi okazali się: Anna Prill i Xavier Rzeszut wśród kadetów młodszych (10-12 lat), natomiast Natalia Maćkiewicz i Igor Wełnowski wśród kadetów starszych (13-15 lat).

Klub A&W Team Obrowo reprezentowali: Julia SzyjkowskaNatalia MaćkiewiczBorys Damrath, JuliuszJeneralskiMichał Błotnicki (wszyscy zajęli pierwsze miejsca) oraz Marysia Ryć, Paweł Perlik, Artur Maciusiewicz.

– Zarówno zawodnicy jak i kibice, mówiąc trochę nieskromnie, bardzo nas chwalą – mówi Andrzej Maciuszewicz, trener kick-bokserów z Obrowa. – Są zgodni, że trudno o drugi taki turniej w Polsce, gdzie dostaje się grochówkę, ciasto i fajne nagrody rzeczowe. Szczególne podziękowania należą się oczywiście gminie i wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu, pani sekretarz Mirosławie Kłosińskiej, sponsorom i rodzicom. Wiele osób dołożyło swoją cegiełkę, żeby wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Mamy nadzieję, że nasze sukcesy zachęcą i innych do trenowania tej pięknej dyscypliny. Treningi prowadzimy w poniedziałki i w piątki o godzinie o 17.30. Kto może się zapisać? Każdy, kto skończył 8 lat, lubi sport, ma zapał do treningu i dobre chęci.

Organizatorami Turnieju Młodych Wojowników byli Urząd Gminy Obrowo i Klub A&WTK.O.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.