Mistrzynie olimpijskie poprowadziły zajęcia dla uczennic z regionu

Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Zajęcia wychowania fizycznego w ramach programu Mistrzynie w Szkołach, fot. Andrzej Goiński dla UMWKP

240 dziewcząt z 13 szkół z terenu województwa wzięło udział w tegorocznej akcji “Mistrzynie w Szkołach”. W jej ramach, pięć mistrzyń i wielokrotnych medalistek olimpijskich – Otylia Jędrzejczak, Anita Włodarczyk, Iga Baumgart-Witan, Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Anna Brożek – poprowadziło wczoraj w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu zajęcia wychowania fizycznego. 

Akcja organizowana jest przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Podczas zajęć obecne były przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu Aneta Jędrzejewska. Lekcje miały zachęcić do udziału w zajęciach wychowania fizycznego i skierowane były do ostatnich klas szkół podstawowych i szkół średnich, czyli tam, gdzie wśród uczennic notuje się najmniejszą frekwencję na lekcjach w-f. 

REKLAMA

Zajęcia trwały kilka godzin i odbyły się zgodnie z zachowaniem sanitarnego reżimu. 

– Aktywność fizyczna uczennic, zwłaszcza w okresie pandemii, jeszcze bardziej spadła. Chcemy je przekonać, że lekcja wychowania fizycznego jest fajna i że warto do niej wrócić, a także do codziennej aktywności fizycznej – mówi Otylia Jędrzejczak.

Akcja “Mistrzynie Sportu” współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu. Wsparcia udzielił też samorząd województwa. W województwie to już trzecia edycja akcji. Dwa lata temu odbyła się w podtoruńskim Grębocinie, a w zeszłym roku we Włocławku. W tym roku odbyć się mają jeszcze dwie lekcje – w Sanoku i w Zduńskiej Woli.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *