Miliony na modernizację dróg gminnych i powiatowych

Box1 Wiadomości
Fot. Łukasz Piecyk

Blisko 320 mln zł wynosi rządowe dofinansowanie na Program Dróg Lokalnych – budowę i remonty dróg gminnych oraz powiatowych w okręgu wyborczym nr 5, obejmującym Toruń, Grudziądz, Brodnicę i Włocławek. O działaniach rządu mówił na konferencji prasowej minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

– Prawo i Sprawiedliwość chce, aby ludzie mogli i chcieli mieszkać na wsi, realizując tam swoje życiowe aspiracje – powiedział minister Ardanowski.

REKLAMA

Na Program Dróg Lokalnych w całej Polsce przeznaczona została suma ok. 6 mld zł. Jak podkreśla minister rolnictwa remonty rozwiążą znaczną część problemów komunikacyjnych na obszarach wiejskich.

– Obszary wiejskie są jednym z najważniejszych priorytetów w polityce obecnego rządu – podkreślił Ardanowski na konferencji prasowej w delegaturze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Toruniu.

W spotkaniu z mediami udział wzięła także wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka.

– Rozwój jest tam, gdzie da się dojechać – mówiła. – Sformułowanie to najlepiej podsumowuje cel Funduszu Dróg Samorządowych. Jako rząd stawiamy na to, żeby wyrównywać szanse tak, aby każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, miał takie same możliwości.

Jak wyglądają plany modernizacji dróg w województwie kujawsko-pomorskim? Dofinansowanie obejmuje 222 drogi – 177 gminnych i 45 powiatowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.