Milion złotych na nowe radiowozy. Trafią m.in. do Torunia

112 Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Przekazanie radiowozów odbyło się przed Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zakupiła 24 nowe samochody marki Kia Ceed. Zostaną one rozdzielone między komendy z terenu województwa. Trafią m.in. do toruńskiej jednostki. Zakup był możliwy dzięki milionowej dotacji z budżetu samorządu województwa. 

Uroczyste przekazanie pojazdów miało miejsce wczoraj. Udział w nim wzięli marszałek województwa Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski.

REKLAMA

–  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza staramy się pomagać policji w inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz organizowaniu szkoleń – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Teraz pojazdy trafią do każdej z 19 komend miejskich i powiatowych. Najwięcej radiowozów, bo aż 3, otrzymają policjanci z Bydgoszczy. KMP w Toruniu otrzyma natomiast 2 samochody, podobnie jak jednostki z Włocławka i Grudziądza. Pozostałe komendy dostaną po jednym radiowozie. 

Kujawsko-pomorska policja w swoich strukturach ma ponad 5 tys. funkcjonariuszy i 1,2 tys. pracowników cywilnych. W ostatnich latach, dzięki wsparciu ze środków samorządu województwa komendy udało się doposażyć m.in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy, czy przyczepę do przewozu psów policyjnych. Łącznie kosztowało to 1,5 mln zł. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.