Milion złotych na nowe radiowozy. Trafią m.in. do Torunia

112 Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Przekazanie radiowozów odbyło się przed Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy, fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zakupiła 24 nowe samochody marki Kia Ceed. Zostaną one rozdzielone między komendy z terenu województwa. Trafią m.in. do toruńskiej jednostki. Zakup był możliwy dzięki milionowej dotacji z budżetu samorządu województwa. 

Uroczyste przekazanie pojazdów miało miejsce wczoraj. Udział w nim wzięli marszałek województwa Piotr Całbecki, wicemarszałek Zbigniew Ostrowski oraz radny sejmiku województwa Przemysław Przybylski.

REKLAMA

–  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Kujaw i Pomorza staramy się pomagać policji w inwestycjach, zakupach niezbędnego sprzętu i oprogramowania oraz organizowaniu szkoleń – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Teraz pojazdy trafią do każdej z 19 komend miejskich i powiatowych. Najwięcej radiowozów, bo aż 3, otrzymają policjanci z Bydgoszczy. KMP w Toruniu otrzyma natomiast 2 samochody, podobnie jak jednostki z Włocławka i Grudziądza. Pozostałe komendy dostaną po jednym radiowozie. 

Kujawsko-pomorska policja w swoich strukturach ma ponad 5 tys. funkcjonariuszy i 1,2 tys. pracowników cywilnych. W ostatnich latach, dzięki wsparciu ze środków samorządu województwa komendy udało się doposażyć m.in. w nowoczesne motocykle, specjalistyczne radiowozy, samochód terenowy, czy przyczepę do przewozu psów policyjnych. Łącznie kosztowało to 1,5 mln zł. 

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *