Mikroprzedsiębiorcy wciąż mogą ubiegać się o pożyczki. Nawet 100 tys. zł

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Mikroprzedsiębiorcy z terenu województwa wciąż mają możliwość ubiegania się o pożyczki płynnościowe w ramach samorządowego wojewódzkiego programu przeciwdziałania epidemii Covid-19 i łagodzenia jej skutków w sferze społecznej i gospodarce. Działający na rynku nie dłużej niż 5 lat mogą do końca roku otrzymać pożyczkę w wysokości nawet 100 tys. zł.

Marszałkowski Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy na do dyspozycji na ten cel 3 mln złotych.

REKLAMA

– Przypominamy przedsiębiorcom o naszej pożyczce płynnościowej, skrojonej specjalnie pod obecną sytuację. Można pożyczyć do 100 tysięcy złotych nawet na 6 lat, z dwumiesięcznymi wakacjami kredytowymi i oprocentowaniem zero procent – zachęca marszałek województwa Piotr Całbecki.

Z pożyczki mogą skorzystać mikroprzedsiębiorcy z terenu województwa, którzy na rynku funkcjonują nie dłużej niż 5 lat. Firmy muszą jednak być zarejestrowane najpóźniej 31 grudnia 2019 r. Oprocentowanie wynosi 0 proc., a kwota pożyczki nawet do 100 tys. zł. To pieniądze, z których można sfinansować wydatki bieżące i obrotowe, m.in. koszty wynagrodzenia pracowników, zatowarowanie, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury, bieżące raty kredytów, pożyczek lub leasingu. Okres spłaty wynosi do 6 lat, a karencja w spłacie rat kapitałowych do 6 miesięcy. Pożyczkobiorca może także dwukrotnie skorzystać z miesięcznych „wakacji kredytowych”.

Do końca roku ze specjalnych pożyczek płynnościowych mogą skorzystać także mikro, małe i średnie firmy branż gastronomicznej i fitness (do 50 tysięcy złotych, oprocentowanie 0 proc., okres spłaty do 6 lat).

Źródłem finansowania marszałkowskiego pakietu antykryzysowego są środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *