Mikołajki w szpitalu? Pacjentki otrzymały upominki

Box2 Samorząd Województwa Wiadomości Województwo
Fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl dla UMWKP

Pięć koncentratorów tlenu – taki prezent od marszałka województwa Piotra Całbeckiego otrzymało toruńskie hospicjum dla dzieci “Nadzieja”. Sprzęt będzie wsparciem w leczeniu małych pacjentów z niewydolnością oddechową. Drobne mikołajkowe upominki otrzymały także pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych Szpitala Specjalistycznego we Włocławku i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Hospicjum dla dzieci “Nadzieja” to jedyne miejsce w całym województwie, które prowadzi całodobowy Oddział Pielęgnacyjno-Opiekuńczy, a także Hospicjum Domowe. Obecnie trwają prace nad powstaniem nowej siedziby hospicjum przy ul. Służewskiej 7 w Toruniu. Teraz placówka za sprawą marszałka zyskała nowy sprzęt, który pomoże w leczeniu najmłodszych.

REKLAMA

Z okazji mikołajek województwo wsparło też pacjentki lecznic prowadzonych przez samorząd. Pacjentki oddziałów położniczo-ginekologicznych w Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku i Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Toruniu otrzymały paczki z mikołajkowymi upominkami.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.