Mikołajki w szkołach gminy Wielka Nieszawka. Co się działo?

Box1 Wielka Nieszawka
fot. nadesłane

Gmina Wielka Nieszawka stroi się już do świąt Bożego Narodzenia. W gminnych szkołach odbyły się już mikołajkowe imprezy. Zakończył się także konkurs na szopkę bożonarodzeniową.

9 grudnia Szkołę Podstawową w Cierpicach odwiedził Mikołaj, wraz z zaprzęgiem i swoim elfim pomocnikiem, dzięki środkom z funduszu sołeckiego Cierpic. Niespodziewany gość dał dzieciom dużo radości. Spotkanie z Mikołajem, który zatrzymał swój zaprzęg na szkolnym boisku, było wyjątkowe, tym bardziej że w dobie zdalnej nauki dzieci mogły znów zobaczyć mury własnej szkoły oraz koleżanki i kolegów. Podczas wydarzenia dzieci mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z gościem, otrzymały także słodkie upominki. Przy organizacji wydarzenia pomagał sołtys Ryszard Kryszewski. 

REKLAMA

Szczególnym czas miały także dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce. Tutaj uczniowie zostali zaproszeni do wspólnego ubierania choinki, stojącej przed budynkiem placówki. W zabawie uczestniczyli uczniowie wszystkich klas, ale z uwagi na pandemię, zostali podzieleni na grupy.

– Uczniowie spotykają się z wychowawcą na zewnątrz, oczywiście w maseczkach, w wyznaczonym przez wychowawcę czasie. Dziennie przychodzi jedna lub dwie klasy, dlatego wydarzenie zostało rozłożone na cały tydzień. Chodzi o to, żeby nie zapraszać jednocześnie wszystkich klas – mówiła Teresa Juda, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Małej Nieszawce. – Każdy z uczniów przychodzi z bombką albo własnoręcznie wykonaną ozdobą świąteczną. Wieszają je na choince, a później śpiewają wspólnie z wychowawcą kolędy, robią pamiątkowe zdjęcia. 

Każdy z uczniów otrzymał również słodycze, ufundowane przez wójta gminy Wielka Nieszawka Krzysztofa Czarneckiego. Pandemia pokrzyżowała dotychczasowe plany. Co roku przy okazji świąt szkoła organizowała mikołajkowy turniej unihokeja. Tym razem trzeba było z niego zrezygnować, więc strojenie choinki jest dla uczniów tym bardziej wyjątkowe.

– Chcemy, żeby dzieci mogły się spotkać. One chcą już przyjść do szkoły, tęsknią za nią. Bardzo się cieszą, że mogły szkołę odwiedzić – dodaje dyrektorka placówki.

Poza mikołajkowymi atrakcjami, zorganizowanymi w miarę możliwości, uczniowie zostali też zaproszeni przez gminę do udziału w konkursie na szopkę bożonarodzeniową. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie bożonarodzeniowej szopki, uwzględniając w niej tradycyjne elementy, jakie towarzyszą świętom Bożego Narodzenia. 

Choć trwa pandemia, w gminie Wielka Nieszawka czuć klimat świąt. Zadbały o to szkoły, zadbała gmina. Uczniowie w przerwę świąteczną wejdą z pewnością w lepszych nastrojach.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *