Mija 14. lat od śmierci papieża Jana Pawła II. Chełmża przygotowuje się na uroczystości

Box2 Chełmża Powiat toruński
Jan Paweł II w Brazylii. (Fot. José Cruz/Abr)

2 kwietnia przypada 14. rocznica śmierci Jana Pawła II. W tym dniu władze miasta oraz gminy Chełmża wraz z mieszkańcami uczczą pamięć papieża Polaka. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się o godz. 21.00 pod Kopcem „Ziemia Polaków” w Kończewicach.

– Pragniemy w tym dniu dołączyć do wiernych na całym świecie, którzy zapalają światło dla papieża Polaka w godzinie jego śmierci (godz. 21.37) – piszą organizatorzy obchodów. – Pod kamiennym obeliskiem z tablicą pamiątkową poświęconą Wielkiemu Polakowi złożymy symboliczne „światło pamięci”. Każdy uczestnik spotkania zapali własne światło (należy przybyć z własnym zniczem). Modlitwą oddamy hołd świętemu Janowi Pawłowi II – czytamy w zaproszeniu.

REKLAMA

Organizatorzy nie przewidują żadnych wystąpień.

Uroczystości rocznicowe współorganizują: burmistrz Chełmży, wójt gminy Chełmża, Parafia pw. św. Mikołaja Biskupa w Chełmży, Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Nawrze, Stowarzyszenie Budowy Kopca „Ziemia Polaków” w Kończewicach.

Papież Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 r. po ciężkiej chorobie. W 2011 r. został beatyfikowany, a w 2014 r. ogłoszony świętym. Jan Paweł II jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego. Jego imię nosi jedno z osiedli mieszkaniowych w Chełmży. Obchody rocznicy śmierci Jana Pawła II odbędą się w Kończewicach po raz trzeci. Inicjatywa zrodziła się w 2017 r. Jednym z pomysłodawców uroczystości był burmistrz Jerzy Czerwiński. Organizatorzy liczą na dobrą frekwencję – z roku na rok uczestników obchodów przybywa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *