Mieszkasz w gminie Zławieś Wielka? Weź udział w warsztatach i podnieś swoje kompetencje cyfrowe

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

W gminie Zławieś Wielka organizowane są kursy podnoszące kompetencje cyfrowe mieszkańców. Pierwsze cztery grupy zakończyły już szkolenia. Zgodnie z założeniami projektu udział w warsztatach wziąć może 100 osób. W tych organizowanych w marcu i kwietniu wolne są jeszcze ostatnie miejsca.

Pojęcia takie jak „social media”, „polityka prywatności” czy „płatności online” są ci obce? Jeszcze nie jest za późno, aby się tego nauczyć. Dzięki udziałowi w projekcie „E-aktywni mieszkańcy gminy Zławieś Wielka”zdobędziesz wiedzę niezbędną do skuteczniejszego korzystania z komputera. Tę wykorzystać będziesz mógł w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

REKLAMA

Warsztaty, które odbywają się w Domu Kultury w Górsku, podzielone zostały na cztery moduły tematyczne: „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Moje finanse i transakcje w sieci” oraz „Kultura w sieci”.

– Nauka w ramach każdego z modułów trwa 12 godzin – informuje Paulina Zakierska z Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Każdy moduł został podzielony na czterogodzinne zajęcia rozpoczynające się o godz. 17.00.

Swoim doświadczeniem z uczestnikami dzieli się Dawid Bosak, pedagog, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górsku.

– Kursanci są bardzo zadowoleni z przystępnego sposobu prowadzenia zajęć – komentuje przedstawicielka Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Organizowane są one w taki sposób, by były zrozumiałe dla każdego odbiorcy. Kursy odbywają się grupowo. Przynależność do jednej konkretnej określa poziom umiejętności uczestnika.

Pierwsze zajęcia, odbywające się w czterech grupach, z powodzeniem zakończyło 40 osób. Wśród chętnych byli zarówno seniorzy, jak i mieszkańcy młodzi. Dzięki warsztatom poznali lub pogłębili swoją wiedzę dotyczącą m.in. zakładania profilu zaufanego, podstawowej obsługi stron internetowych, zasad polityki prywatności Google’a oraz rodzajów i sposobów dokonywania płatności online.

Do szkoleń rozpoczętych w połowie lutego przystąpiły kolejne dwie grupy. Zainteresowanie projektem jest spore.

– Zgłasza się do nas coraz więcej osób chętnych – dodaje Paulina Zakierska.

Najbliższe zajęcia rozpoczną się we wtorek 5 marca oraz w czwartek 7 marca i organizowane będą odpowiednio w dwa kolejne wtorki oraz czwartki miesiąca. W kwietniu warsztaty zaplanowano 4, 9 oraz 11 dnia miesiąca.

Umowę na realizację projektu podpisał Jan Surdyka, wójt gminy Zławieś Wielka, w ramach projektu grantowego „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Gmina Zławieś Wielka na realizację zadania otrzymała wsparcie w wysokości 56 tys. zł, które zostało przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego oraz organizację szkoleń dla mieszkańców, którzy ukończyli co najmniej 25. rok życia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *