Mieszkasz w gminie Zławieś Wielka? Weź udział w warsztatach i podnieś swoje kompetencje cyfrowe

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

W gminie Zławieś Wielka organizowane są kursy podnoszące kompetencje cyfrowe mieszkańców. Pierwsze cztery grupy zakończyły już szkolenia. Zgodnie z założeniami projektu udział w warsztatach wziąć może 100 osób. W tych organizowanych w marcu i kwietniu wolne są jeszcze ostatnie miejsca.

Pojęcia takie jak „social media”, „polityka prywatności” czy „płatności online” są ci obce? Jeszcze nie jest za późno, aby się tego nauczyć. Dzięki udziałowi w projekcie „E-aktywni mieszkańcy gminy Zławieś Wielka”zdobędziesz wiedzę niezbędną do skuteczniejszego korzystania z komputera. Tę wykorzystać będziesz mógł w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych.

REKLAMA

Warsztaty, które odbywają się w Domu Kultury w Górsku, podzielone zostały na cztery moduły tematyczne: „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Moje finanse i transakcje w sieci” oraz „Kultura w sieci”.

– Nauka w ramach każdego z modułów trwa 12 godzin – informuje Paulina Zakierska z Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Każdy moduł został podzielony na czterogodzinne zajęcia rozpoczynające się o godz. 17.00.

Swoim doświadczeniem z uczestnikami dzieli się Dawid Bosak, pedagog, dyrektor Szkoły Podstawowej w Górsku.

– Kursanci są bardzo zadowoleni z przystępnego sposobu prowadzenia zajęć – komentuje przedstawicielka Urzędu Gminy w Złejwsi Wielkiej. – Organizowane są one w taki sposób, by były zrozumiałe dla każdego odbiorcy. Kursy odbywają się grupowo. Przynależność do jednej konkretnej określa poziom umiejętności uczestnika.

Pierwsze zajęcia, odbywające się w czterech grupach, z powodzeniem zakończyło 40 osób. Wśród chętnych byli zarówno seniorzy, jak i mieszkańcy młodzi. Dzięki warsztatom poznali lub pogłębili swoją wiedzę dotyczącą m.in. zakładania profilu zaufanego, podstawowej obsługi stron internetowych, zasad polityki prywatności Google’a oraz rodzajów i sposobów dokonywania płatności online.

Do szkoleń rozpoczętych w połowie lutego przystąpiły kolejne dwie grupy. Zainteresowanie projektem jest spore.

– Zgłasza się do nas coraz więcej osób chętnych – dodaje Paulina Zakierska.

Najbliższe zajęcia rozpoczną się we wtorek 5 marca oraz w czwartek 7 marca i organizowane będą odpowiednio w dwa kolejne wtorki oraz czwartki miesiąca. W kwietniu warsztaty zaplanowano 4, 9 oraz 11 dnia miesiąca.

Umowę na realizację projektu podpisał Jan Surdyka, wójt gminy Zławieś Wielka, w ramach projektu grantowego „E-aktywni mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego i łódzkiego” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Gmina Zławieś Wielka na realizację zadania otrzymała wsparcie w wysokości 56 tys. zł, które zostało przeznaczone na zakup sprzętu komputerowego oraz organizację szkoleń dla mieszkańców, którzy ukończyli co najmniej 25. rok życia.

Tagged

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *