Mieszkasz w gminie Lisewo?Weź udział w kursie i odkryj możliwości internetu

Box2 Powiat chełmiński
Fot. Pixabay

Dzięki tym szkoleniom osiągniesz w internecie wszystko, co chcesz. Nauczysz się zakładać osobistą stronę internetową, bloga i konto w mediach społecznościowych, dowiesz się, jak przeprowadzać internetowe transakcje, a także jak dbać o bezpieczeństwo w internecie własne i twoich dzieci. Są też kursy dla bardziej zaawansowanych, którzy chcą dzięki internetowi prowadzić działalność gospodarczą. Kursy w ramach projektu „Lisewska e-Kuźnia kompetencji cyfrowych” są całkowicie darmowe – wystarczy się zapisać

Szkolenia w ramach projektu „Lisewska e-Kuźnia kompetencji cyfrowych” prowadzone są w następujących tematach: „Rodzic w internecie”, „Mój biznes w sieci”, „Moje finanse i transakcje w sieci”, „Działam w sieciach społecznościowych”, „Tworzę własną stronę internetową (blog)”, „Kultura w sieci”. Szkolenia skierowane są do mieszkańców gminy Lisewo oraz gmin ościennych powyżej 25. roku życia.

REKLAMA

– Celem projektu jest podniesienie poziomu kompetencji cyfrowych mieszkańców, niezbędnych do skutecznego korzystania z mediów cyfrowych w celach zawodowych, edukacyjnych i rekreacyjnych – mówi Agnieszka Dalke, wiceprezes Stowarzyszenia „Kuźnia Inicjatyw Lokalnych”, które wspólnie z gminą Lisewo współorganizuje szkolenia.

Rekrutacja na szkolenia wciąż jest otwarta – to od chętnych zależy, kiedy i w jakiej formule będą prowadzone. Także stopień zaawansowania zajęć będzie dostosowany do aktualnych kompetencji uczestników. Osoby, które dotąd nie miały do czynienia z komputerem, również znajdą na szkoleniach coś dla siebie.

– Szkolenia realizowane są w Pracowni Orange w Lisewie oraz świetlicach wiejskich, które posiadają dostęp do internetu, w godzinach dostosowanych do potrzeb uczestników projektu, tj. po południu, w weekendy itp. – wyjaśnia Agnieszka Dalke. – Projekt jest w trakcie realizacji od początku roku. W sumie do końca lipca weźmie w nich udział 180 mieszkańców. Takie projekty są bardzo potrzebne, bo na terenach wiejskich wciąż w dużej mierze jesteśmy cyfrowo wykluczeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *