Mieszkańcy Złejwsi Małej zapraszają na Festyn Gminny “Sobótka”

Box2 Wiadomości Zławieś Wielka
Fot. Pixabay

Moc atrakcji, występy artystyczne i rozstrzygnięcie gminnych konkursów – to tylko część wydarzeń, które za tydzień czekać będą na mieszkańców gminy Zławieś Wielka. W amfiteatrze przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Złejwsi Małej wspólnie przywitamy lato! Festyn zainaugurowany zostanie o godz. 17.00 i potrwa do północy.

Zabawę poprzedzi najdłuższy dzień i najkrótsza noc w roku. Na półkuli północnej początek astronomicznego lata wypada między 21 a 22 czerwca. Mieszkańcy już na kilka dni przed nocą świętojańską spotykają się przy wspólnym ognisku i bawią do białego rana. W trakcie radosnych zabaw, poza wróżbami i śpiewami, organizowane są także tańce.

REKLAMA

Tych z pewnością nie zabraknie również w sobotę, w Złejwsi Małej. Na scenie amfiteatru zaprezentują się lubicka Formacja Taneczna Ragaton Girls, młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, a także grupy muzyczne. Około godz. 19.00 dla publiczności zaśpiewa grecka grupa wokalno-instrumentalna Mythos.

Zespół od lat cieszy się w Polsce dużą popularnością. W trakcie koncertu usłyszeć będzie można największe greckie przeboje. Doskonałą zabawę wzbogaci nauka greckiej zorby, tańce sirtaki i hasaposerwiko.

– Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych – zapowiadają swój występ muzycy.

Równocześnie na terenie amfiteatru trwać będą gry i zabawy, egzamin na kartę wędkarską, turniej w warcaby, a także konkursy sportowe i artystyczne.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Złejwsi Małej ogłosił konkurs „Najładniejszy wianek na sobótkę”. Własnoręcznie wykonane prace dostarczyć należy na teren zabawy do 22 czerwca, do godz. 16.00. Wcześniej, bo do 14 czerwca, każdy chętny powinien wypełnić kartę zgłoszenia, będącą deklaracją udziału w plebiscycie. Można to zrobić osobiście lub mailowo, na adres: gokis@maniformail.com.

Jak taki wianek powinien być wykonany? Przede wszystkim powstać musi z żywego materiału roślinnego. Komisja konkursowa oceni prace w trzech kategoriach: wianek tradycyjny, florystyczny oraz wianek na głowę.

Kolejną atrakcję przygotuje Dom Kultury w Górsku. Przed publicznością w pokazie mody zaprezentuje się młodzież. Występ ten związany będzie z rozstrzygnięciem konkursu na strój w stylu folkowym.

Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaków, klas I-VI szkoły podstawowej oraz klas V-VIII i III gimnazjum.

W organizację sobotniej zabawy włączą się także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Górsku i Złejwsi Małej, które zaproszą mieszkańców do stołów na smaczny poczęstunek. Wędkarze zaś przygotują kiełbaski z grilla.

Wydarzenie zwieńczone zostanie wspólną zabawą taneczną. Ta rozpocznie się o godz. 20.00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *